środa, maj 29, 2024
czwartek, 21 styczeń 2021 16:57

Kursy oze

kursy oze kursy oze

Dbanie o ekologię powoli przestaje być modą i staje się codziennością. Pomaga w tym edukacja oraz rozwój nowoczesnych technologii.

Odnawialne źródła energii nie są już fanaberią, a stanowią realny pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy. Wiedzy na temat samych sposobów odzyskiwania energii jak i montażu poszczególnych urządzeń jest całkiem sporo w internecie.

Jednak montaż OZE nie jest taką prostą sprawą, a biorąc pod uwagę wartość instalacji warto powierzyć montaż sprawdzonym specjalistom. Monter instalacji OZE może liczyć na dobre zarobki i zapotrzebowanie na swoje usługi. Może warto się przebranżowić i wpisać w nową gałąź gospodarki?

Szkolenia dla instalatorów fotowoltaiki

Panele fotowoltaiczne montowane są w prywatnych domach, halach, czy nawet na dachach bloków w miastach. Ktoś to wszystko musi zamontować, wielu przedsiębiorców doskonale wyczuło moment i rozpoczęło swoją działalność w tym sektorze.

Czy otworzenie własnej firmy w tej branży ma jeszcze sens? a czy powstają nowe piekarnie i dają sobie radę oferując dobre produkty? Pytania typu „czy nie jest już za późno” często zadawane są w momencie, gdy tak na dobrą sprawę coś jeszcze się nie rozkręciło. Energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł energii wciąż stanowi promil w polskiej energetyce, a dążenia do zmiany proporcji są bardzo wyraźne. Rynek jest młody szczególnie wśród krajów rozwijających się oraz takich jak Polska, niby zaliczana do krajów rozwiniętych, ale jak jest każdy wie.

Energia płynąca ze słońca to zysk nie tylko dla firm montujących panele, ale również właścicieli budynku, którzy w perspektywie X lat zyskują dużo niższe koszty energii. Popyt pobudza podaż, a podaż w tym wypadku wymusza znalezienie na rynku pracy instalatorów fotowoltaiki. Tak jak już zostało wspomniane panele fotowoltaiczne jak i sama instalacja nie należą do najtańszych, ani osoba prywatna ani tym bardziej firma czy gmina nie powierzą realizacji montażu instalacji osobom bez odpowiednich uprawnień. Najprostszą drogą do zdobycia certyfikatów są szkolenia z fotowoltaiki zakończone egzaminem.

Jak wyglądają szkolenia dla monterów oze? Różnie, wszystko zależy od centrum kształcenia jakie się wybierze, niemniej wszystkie mają przygotować uczestników do zdania egzaminu, który nadaje uprawnienia montera instalacji fotowoltaicznych. Postarajmy się nieco przybliżyć wygląd takiego szkolenia na podstawie ośrodka OMEGA największego centrum szkoleniowego na Śląsku.

Szkolenia zaczynają się od zajęć teoretycznych, a pierwsze spotkania poświęcone są przepisom krajowym dla systemów fotowoltaicznych. Fundamentem dobrze wykonanej pracy jest posiadanie odpowiedniej wiedzy z zakresu budowy i zasad działania fotoogniw oraz modułów PV. Kursanci na zajęciach dostaną porównanie ogniw oraz dowiedzą się w jakim kierunku rozwija się ta technologia.

Druga część szkolenia poświęcona jest praktycznym zagadnieniom. Przyszli monterzy zapoznają się z zasadami doboru systemów fotowoltaicznych, dowiedzą się jak obliczać powierzchnię systemu i wielkości znamionowych oraz wiele innych elementów, o których można poczytać szerzej na stronie Centrum Szkoleniowego Omega w zakładce kursy oze.

Warto zastanowić się nad podjęciem pracy w tym zawodzie, można w ten sposób trafić na rynek pracy, który w przeciągu kolejnych lat będzie gwarantował dobrze płatną pracę. Szkolenia nie są trudne, a wiedza przekazywana podczas kursów spokojnie wystarczy do zdania egzaminów.