sobota, maj 25, 2024
poniedziałek, 28 grudzień 2020 10:01

W jaki sposób funkcjonuje wirtualne biuro?

Biuro wirtualne Biuro wirtualne Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Wirtualne biuro to nowoczesna, stosunkowo młoda usługa, które polega na zleceniu czynności biurowej bez konieczności fizycznego przebywania w danej lokalizacji.

Rozwiązanie to cieszy się dużą sympatią wśród tych przedsiębiorców, którzy chcą wyraźnie ograniczyć koszty związane z zatrudnianiem pracowników oraz wynajmowaniem przestrzeni biurowej. Na wirtualny sekretariat decydują się przede wszystkim osoby, które samodzielnie prowadzą swoją firmę lub wykonują pracę zdalną. Należy jednak pamiętać, że przedsiębiorstwo, które tak naprawdę funkcjonuje w przestrzeni cybernetycznej, musi mieć swoją siedzibę.

  1. Wirtualne biuro – jak to działa?
  2. Biura wirtualne w Warszawie – czy warto?

Nawet wirtualna firma musi swój adres oraz zostać zarejestrowana. Można oczywiście jako siedzibę podać własne mieszkanie, choć czasami rozwiązanie to bywa nieopłacalne lub niekorzystne wizerunkowo. W dalszej części tekstu wyjaśniono, w jaki sposób działa wirtualne biuro i czy opłaca się skorzystać z tej usługi.

Wirtualne biuro – jak to działa?

Biura wirtualne uważane są za niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, które może zapewnić wyraźne oszczędności zwłaszcza początkującym przedsiębiorcom lub prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Bardzo często usługa ta pozwala firmom przetrwać. Najchętniej korzystają z niej:

  • freelancerzy,
  • headhunterzy,
  • copywriterzy,
  • osoby prowadzące start-up,
  • pracownicy mieszkający za granicą,
  • osoby wykonujący pracę zdalną.

Wirtualny sekretariat można prowadzić bez fizycznego posiadania biura. Wystarczy stały dostęp do Internetu. Należy jednak pamiętać, że funkcjonowanie takiego przedsiębiorstwa podlega obowiązkowi rejestracji oraz wskazania dokładnej jego lokalizacji. Adres dla firmy jest niezbędny dla legalnego działania sekretariatu.

Osoby, które prowadzą wirtualne biura, odbierają listy, umowy i każdą inną dokumentację drogą mailową. Niezbędne jest więc wyposażenie siedziby firmy, np. mieszkania w drukarkę oraz skaner.

Biura wirtualne w Warszawie – czy warto?

Wirtualne biuro wiąże się z wieloma korzyściami. Największą zaletą usługi jest ograniczenie kosztów związanych z czynszem, opłatami za media, zatrudnieniem dodatkowych pracowników czy wynajmowanie kosztownej przestrzeni biurowej w centrum miasta.

Ogromnym atutem jest także zlecenie skomplikowanych usług księgowych profesjonalistom, którzy poprowadzą sprawy podatkowe, ubezpieczeń i wynagrodzeń w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

Biura wirtualne w Warszawie pozwalają znacznie zaoszczędzić środki finansowe i zainwestować je w rozwój firmy oraz ekspansję na nowe rynki.