piątek, maj 31, 2024
czwartek, 22 październik 2020 17:35

Teoria czy praktyka? Czyli jak skutecznie ćwiczyć język angielski

Ćwiczenia z języka angielskiego Ćwiczenia z języka angielskiego

Nauka języka angielskiego nie dla każdego jest przyjemnym doświadczeniem. W szkole, wśród klasy pełnej innych uczniów, nauka języków może być całkiem stresującym doświadczeniem. A to zazwyczaj w szkole właśnie zapoznajemy się z podstawami języka angielskiego.

Nic więc dziwnego, że jest wiele osób, które po zakończeniu szkoły porzucają dalszą naukę angielskiego, kojarząc ją ze stresem oraz nieprzyjemnymi doświadczeniami. Trudno jednak w dzisiejszym świecie funkcjonować bez znajomości języków. Podpowiadamy zatem, jak w przyjemny sposób wrócić samodzielnie do nauki angielskiego.

 

Teoria to podstawa

Oczywiście nie zaczniemy płynnie mówić po angielsku, nie znając podstaw gramatyki oraz słownictwa. Jednak nauka tego materiału nie musi być przykrym przeżyciem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że indywidualne podejście pełni w nauce języków ogromną rolę. Jedni z nas są bowiem słuchowcami, inni wzrokowcami. Każdy przyswaja wiedzę w innym tempie, woli inne metody. Właśnie dlatego powstała aplikacja Babbel, która pozwala na indywidualną naukę języka, łącząc jednocześnie ze sobą wszystkie sprawdzone metody. Dzięki aplikacji w ciągu lekcji trwających zaledwie 15 minut, poznamy najważniejsze zagadnienia gramatyczne, przydatne zwroty oraz słówka. Ponadto na samym początku kursu wybieramy poziom, od którego chcemy zaczynać. To gwarantuje nam komfortowy start, bez żadnych stresujących testów, jak w przypadku nauki w szkołach językowych.

Praktyka czyni mistrza

Kiedy poznamy najpotrzebniejsze podstawy, kluczem do sukcesu są ćwiczenia. Na myśl o szkolnych zeszytach ćwiczeń wypełnianych ołówkiem wzdrygasz się z niechęcią? My też! Dlatego w aplikacji w nowoczesny oraz przyjemny sposób możemy ćwiczyć swoją zdobytą wiedzę. Nasi nauczyciele przygotowali przyjemne zadania, dzięki którym utrwalimy słownictwo i gramatykę, ale także będziemy mogli trenować swoją wymowę. To jest zazwyczaj najbardziej stresująca część nauki. Wiele osób ma bowiem blokadę związaną z mówieniem w innym języku. Ćwicząc język angielski z Babbel, nie musisz bać się niczyjej oceny lub wyśmiania. Po prostu posłuchaj, w jaki sposób prawidłowo wymawiać dane wyrazy lub zwroty w języku angielskim, a następnie powtarzaj je, korzystając z funkcji rozpoznawania mowy. Dzięki temu nikt nie usłyszy Twoich pomyłek.

Postaw na nowoczesne metody

Aplikacja Babbel to przede wszystkim praktyczna i najpotrzebniejsza wiedza dostosowana do naszego poziomu zaawansowania. Ponadto, lekcje możemy odbywać, kiedy tylko chcemy. Czas trwania jednej lekcji to jedynie 15 minut, które możemy poświęcić, czekając na autobus, wracając z pracy lub szkoły czy stojąc w korku. Ponadto przemyślane oraz ciekawe ćwiczenia sprawią, że ani się obejrzymy, a w naszej głowie będziemy układać pełne zdania w języku angielskim. Ćwiczenia z języka angielskiego Babbel to ekscytujący czas, w trakcie którego rozwijamy swoje umiejętności, bez konieczności interakcji z innymi osobami.

Media

artykuły sponsorowane copywriting