wtorek, maj 28, 2024
piątek, 23 październik 2020 13:05

Jak skutecznie zwiększyć swoje zasięgi na Instagramie?

Skuteczne hashtagi na Instagramie u Skuteczne hashtagi na Instagramie u

Zasięg to jeden z podstawowych wskaźników, jeśli chodzi o promocję w mediach społecznościowych – również na Instagramie. W końcu im więcej unikalnych użytkowników zobaczy tworzone przez Ciebie treści, tym większa szansa na wysoki współczynnik konwersji. Jak zatem możesz zwiększyć swoje zasięgi na Instagramie? Oto kilka podpowiedzi!

 

Angażuj odbiorców

Bardzo dużą rolę w algorytmach decydujących o tym, co i komu zostanie wyświetlone, odgrywa na Instagramie współczynnik zaangażowania (ER, z ang. engagement rate), który informuje o liczbie polubień i komentarzy pod postem w stosunku do liczby obserwujących. Jeśli opublikowane treści nie wywołają reakcji, Instagram uzna je za nieciekawe i po prostu przestanie wyświetlać kolejnym użytkownikom.

Co zatem możesz zrobić, aby zaangażować odbiorców i uzyskać wyższy ER, który przełoży się na większe zasięgi? Po pierwsze, twórz oryginalne posty z wartościowymi dla użytkowników treściami, przykuwającymi uwagę zdjęciami i oryginalnymi opisami. Dobry content jest absolutną podstawą skutecznych działań w mediach społecznościowych! Inna ważna sprawa to odpowiedni czas publikacji – dla zasięgów kluczowe jest bowiem zachowanie użytkowników bezpośrednio po udostępnieniu przez Ciebie treści. Dlatego użyj narzędzi takich jak chociażby Instagram Insights, aby dowiedzieć się, kiedy Twoja grupa docelowa jest najbardziej aktywna. Wykorzystaj tę informację podczas tworzenia harmonogramu publikacji – zwiększysz w ten sposób swoje szanse na sukces!

Umiejętnie używaj hashtagów

Skuteczne hashtagi na Instagramie umożliwiają wyszukiwanie contentu związanego z określonym tematem. Aplikacja pozwala na umieszczenie ich w jednym poście w ilości aż do trzydziestu. Czy należy za każdym razem maksymalnie wykorzystywać tę możliwość? Niektórzy uważają, że tak – i rzeczywiście, niejednokrotnie zastosowanie zasady „im więcej, tym lepiej” przekłada się na duże zasięgi. Pamiętaj jednak, że z opatrywaniem każdego posta 30 hashtagami wiąże się też pewne ryzyko, gdyż instagramowe algorytmy mogą zakwalifikować tego typu content jako spam. Inną opcją jest stosowanie mniejszej liczby precyzyjnie dobranych tagów. Przetestuj oba rozwiązania, porównaj statystyki i zdecyduj się na to, co w Twoim przypadku daje lepsze efekty.

Na co jeszcze powinieneś zwracać uwagę, jeśli chcesz tworzyć skuteczne hashtagi na Instagramie?

  • Korzystaj z pomocnych narzędzi, takich jak np. TagsFinder czy InTags,
  • Nie stosuj hashtagów zbanowanych, czyli takich, które z różnych powodów zostały zablokowane przez portal.
  • Nie powtarzaj tych samych hashtagów pod każdym postem.
  • Używaj precyzyjnych hashtagów, a unikaj tych bardzo ogólnych, których użycie liczy się w setkach milionów czy nawet w miliardach. Przykłady? #love, #happy, #food…

Wykorzystuj wszystkie możliwości

Instagram kojarzony jest głównie z udostępnianiem zdjęć, ale to przecież nie koniec jego możliwości. Obecnie warto wykorzystywać też możliwości, które dają:

  • Story,
  • Relacje live,
  • IGTV,
  • Wiadomości prywatne.

Żywa odpowiedź użytkowników na treści jednego rodzaju (np. Story, które zwykle wzbudzają spore zainteresowanie odbiorców) może się przełożyć na wyższe zasięgi również w przypadku treści innych typów (np. „tradycyjnych” postów).

Hashtagi i zasięgi to ważny element działań marketingowych na Instagramie, pamiętaj jednak, że na niewiele się zdadzą, jeśli nie zaoferujesz swoim odbiorcom atrakcyjnego contentu. Skup się przede wszystkim na kreowaniu angażujących treści, a wysokie zasięgi i konwersja z pewnością będą o wiele łatwiejsze do osiągnięcia. Powodzenia!

Media

artykuły sponsorowane copywriting