piątek, maj 31, 2024
czwartek, 22 październik 2020 11:38

Kursy masażu – jak znaleźć dobre szkolenie?

Akademia masażu Akademia masażu

Praca masażysty cieszy się sporym zainteresowaniem już od dłuższego czasu. Świetną opcją dla osób, które chcą wykonywać ten zawód, są kursy masażu pozwalające na zdobycie niezbędnych w tej pracy umiejętności. Tego typu szkolenia to doskonała propozycja także dla już wykonujących ten zawód, którzy mogą podnieść posiadanie kwalifikacje. Tylko jak znaleźć dobry kurs?

Kurs masażu – na to zwróć uwagę!

Najważniejszą kwestią, o której trzeba pamiętać, jest oczywiście zakres szkolenia. Sprawdź, czy dany kurs obejmuje interesujące Cię zagadnienia, dzięki którym będziesz mógł postawić pierwsze kroki w zawodzie masażysty lub doskonalić posiadane umiejętności. Istotne, zwłaszcza na początku Twojej drogi, są zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, podczas których będziesz mógł wykorzystać zdobytą wiedzę. Przeglądając dostępne oferty, których szeroki wybór znajdziesz między innymi na stronie akademia-masazu.pl, zobacz też, kto będzie prowadził Twoje zajęcia. Bardzo ważne jest nie tylko doświadczenie w zawodzie masażysty, ale i w przekazywaniu wiedzy.

Do najistotniejszych aspektów, mających decydujący wpływ na wybór kursu, należą również miejsce oraz termin zajęć. Ciekawa propozycja to intensywne kilkudniowe kursy w specjalnym ośrodku, przystosowanym do potrzeb szkolenia. W takim ośrodku zajęcia prowadzi właśnie wspomniana Akademia Masażu Karuna. Obiekt usytuowany jest w samym sercu Borów Tucholskich – niezwykłym miejscu, w którym można skutecznie oderwać się od codziennych spraw i zapomnieć o natłoku obowiązków, by skupić się wyłącznie na kursie.

Przed podjęciem decyzji koniecznie sprawdź także, co zyskujesz kończąc określone szkolenie. Najlepsze są oczywiście kursy masażu, po których uzyskujesz niezbędne kwalifikacje i uprawnienia pozwalające Ci na wykonywanie wymarzonego zawodu. W tym przypadku też za przykład warto podać szkołę Karuna, która jako pierwsza w Polsce otrzymała prestiżową akredytację Kuratorium Oświaty na organizację kursów masaży orientalnych i ajurwedyjskich oraz kursów masażu klasycznego z technikami orientalnymi. Po odbytym szkoleniu jego uczestnicy otrzymują zaświadczenie zgodne z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz certyfikat ukończenia kursu akredytowanego, potwierdzający zdobyte umiejętności.

Czy zatem dobre kursy masażu muszą być drogie? Choć cena często bywa ważnym czynnikiem, nie powinna być decydującym. Najistotniejsze jest to, co zyskujesz dzięki uczestnictwu w danym szkoleniu oraz jakie nowe umiejętności zdobywasz. Może się więc okazać, że ten idealny kurs, spełniający wszystkie Twoje oczekiwania, nie jest jednocześnie najtańszy. Pamiętaj jednak, że to lub inne szkolenie to inwestycja – w Twoją zawodową przyszłość.

Masażysta – kim jest i gdzie może pracować?

Najprościej rzecz ujmując, masażysta jest osobą wykonującą zabiegi manualne, które mają na celu poprawę stanu zdrowia, wyglądu oraz samopoczucia. Coraz większa popularność zdrowego trybu życia sprawia, że rośnie również zainteresowanie tego rodzaju zabiegami. Na rynku pojawiają się więc nowe kursy masażu zarówno dla stawiających pierwsze kroki w tym zawodzie, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

W zależności od kwalifikacji, masażyści wykonują zabiegi o działaniu terapeutycznym, leczniczym, rehabilitacyjnym, kosmetycznym, relaksacyjnym czy profilaktycznym. Osoba z uprawnieniami do pracy w zawodzie masażysty może więc pracować w wielu miejscach, w których świadczone są tego typu usługi. Są to między innymi salony masażu, gabinety i ośrodki SPA, kluby fitness, siłownie, kluby sportowe czy hotele. W tego rodzaju obiektach głównym celem zabiegów jest relaksacja oraz odprężenie.

Masażyści bardzo często znajdują także zatrudnienie w gabinetach odnowy biologicznej, uzdrowiskach oraz ośrodkach fizjoterapii. W takich miejscach najczęściej wykonuje się masaże lecznicze, które wspierają terapię różnych chorób i schorzeń, wspomagają powrót do zdrowia lub są stosowane w ramach profilaktyki.