środa, maj 29, 2024
środa, 14 październik 2020 12:02

Firmowa impreza integracyjna w plenerze – jak ją zorganizować?

impreza firmowa impreza firmowa

Na sukces firmy składają się przede wszystkim pracownicy, gdyż to oni każdego dnia wkładają ogrom pracy w jej rozwój. Zgrany i przyjaźnie nastawiony do siebie zespół to najważniejszy atut przedsiębiorstwa. Warto więc zadbać o relacje panujące w biurze, dzięki czemu współpraca będzie przyjemniejsza i bardziej efektywna. Taką okazję stwarza impreza integracyjna. Jak ją zorganizować?

Dlaczego impreza firmowa w plenerze to dobry pomysł?

Eventy firmowe zwykle ograniczają się do krótkiego spotkania w obrębie firmy po zakończonym dniu pracy. Mimo że takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze z ekonomicznego punktu widzenia, to nie można oczekiwać, że przyniesie oczekiwany rezultat. Istotą imprezy organizacyjnej jest poprawa komunikacji między pracownikami, nawiązanie lepszych relacji oraz stworzenie zgranego zespołu. Najlepsze warunki ku temu stwarza spotkanie w plenerze, z dala od miejsca pracy oraz w luźnej atmosferze. Wbrew pozorom organizacja takiego eventu wcale nie musi być trudna i kosztowna, jeżeli dobrze zaplanujesz imprezę.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną w plenerze?

Pora roku wcale nie musi być przeszkodą w tym, aby event odbył się na świeżym powietrzu. Do wyboru masz mnóstwo możliwości, które będą niezapomnianą atrakcją dla pracowników, a Tobie nie przysporzą kłopotów organizacyjnych. Oto, jakie pomysły warto wziąć pod uwagę:

  • kulig z ogniskiem w lesie,
  • spływ kajakowy,
  • paintball,
  • agroturystyka,
  • biwak.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby impreza odbyła się w bardziej oficjalnym charakterze i nie wiązała się z aktywnością fizyczną, możesz ją zorganizować w hotelu. Wiele takich obiektów dysponuje dużym ogrodem do wynajęcia, w którym przygotowywane są eventy zamknięte.

Niezbędne akcesoria i wyposażenie podczas imprezy firmowej

Decydując się na imprezę w hotelu, możesz znacznie ograniczyć czas potrzebny na organizację. Zlecając przygotowanie eventu obsłudze, nie musisz się o nic martwić, gdyż zarówno plener, nocleg, jak i wyżywienie wchodzi w zakres świadczonych usług. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, możesz jednak przejąć niektóre obowiązki związane z organizacją. Chodzi tu m.in. o dostarczenie potrzebnego wyposażenia, jak nawierzchnia na trawnik czy sprzęt grający. Niezbędne akcesoria możesz wypożyczyć np. w firmie BSC System, co pozwoli Ci nieco ograniczyć wydatki związane z imprezą. Potrzebne będą:

  • nagłośnienie i oświetlenie zewnętrzne,
  • stoły i krzesła,
  • mata ochronna lub podłoga, która zabezpieczy trawnik przed uszkodzeniem,
  • plastikowe naczynia gastronomiczne.

Firmy zajmujące się wypożyczaniem sprzętu na eventy mają w swojej ofercie ciekawe rozwiązania. Zalicza się do nich np. modułowy parkiet taneczny, który możesz dowolnie ułożyć, podesty sceniczne, mogące pełnić funkcję stołów, czy profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Warto również pamiętać, że wydatek poniesiony na zorganizowanie imprezy integracyjnej możesz wliczyć w koszty uzyskania przychodów.

Media

artykuły sponsorowane copywriting