wtorek, kwiecień 16, 2024
piątek, 31 lipiec 2020 20:07

Czym są tzw. oferty dual fuel?

oferta dual fuel oferta dual fuel

Konkurencja na rynku sprzedawców gazu i prądu sprawia, że firmy działające w tych branżach proponują swoim potencjalnym klientom kolejne interesujące rozwiązania. Jednym z nich jest oferta dual fuel. Na czym dokładnie ona polega i kto może z niej skorzystać?

 

Na czym polega oferta dual fuel?

Dual fuel to oferta, którą proponują swoim klientom przedsiębiorstwa zajmujące się jednocześnie sprzedażą gazu i prądu. W branży energetycznej zazwyczaj oddzielne podmioty odpowiadają za dystrybucję energii i paliwa, natomiast inne za ich sprzedaż. Często chodzi o powiązane spółki, ale w rzeczywistości sprzedawca prądu lub gazu nie posiada własnej infrastruktury. Dlatego model dual fuel teoretycznie może zaproponować każda firma działająca w tej branży i sprzedająca prąd oraz paliwo do finalnego odbiorcy.

Kto może korzystać z oferty dual fuel?

Na polskim rynku oferta dual fuel początkowo była kierowana przede wszystkim do przedsiębiorstw. Obecnie niektóre filmy proponują ją również gospodarstwom domowym, czyli prywatnym odbiorcom prądu i gazu. Fakt, że za utrzymanie infrastruktury (w tym przyłączy i liczników) odpowiadają dystrybutorzy, którzy są przypisani do konkretnych regionów, ułatwia przejście na nową ofertę. Zmiana sprzedawcy gazu lub prądu jest całkowicie darmowa, a niektórzy sprzedawcy umożliwiają przeprowadzenie całej procedury online i załatwienie wszelkich formalności w imieniu klienta.

Czy to się opłaca?

Na końcu warto zadać sobie pytanie, czy skorzystanie z oferty dual fuel jest opłacalne. W tym przypadku nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wśród korzyści tego rozwiązania można wymienić różnego rodzaju promocje – sprzedawcy często przygotowują specjalne oferty dla osób decydujących się na zakup dwóch usług w ich firmie. Zwykle też, wszelkie formalności stają się w takiej sytuacji dużo prostsze. Kupując prąd i gaz u jednego sprzedawcy, klienci firmowi mogą ponadto negocjować ofertę w rozmowie z przedstawicielem. Każdy odbiorca powinien jednak dokonać indywidualnej decyzji  i poszukać sprzedawców, od których kupi zarówno prąd, jak i gaz w najlepszej opcji

Więcej ciekawych informacji na temat zmiany sprzedawców gazu i prądu, a także rynku energetycznego, można znaleźć na stronie: https://poprostuenergia.pl/dla-malych-firm/gaz-dla-firmy/.

Media

artykuły sponsorowane copywriting