sobota, maj 18, 2024
wtorek, 30 czerwiec 2020 13:48

Zadłużenie Polaków

Kancelaria Solvento Kancelaria Solvento

Wzrost zdolności kredytowej i nadmierna konsumpcja dóbr sprawiają, że zadłużenie Polaków stopniowo rośnie. Oferty ratalne i firmy pożyczkowe umożliwiają dokonywanie zakupów jednocześnie generując największą ilość dłużników – wystarczy zaległość albo nieterminowość spłaty. W takich sytuacjach należy szybko reagować, ponieważ wierzyciele mogą skorzystać z usług firmy windykacyjnej.

Dlaczego zadłużenie Polaków rośnie?

Zgodnie z informacjami udostępnianymi przez Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej (KRD BIG) zadłużenie Polaków 2019 w stosunku do roku poprzedniego wzrosło o 0,8%. Oznacza to, że wzrost dochodów, a co za tym idzie wzrost zdolności kredytowej, wpłynął również na długi Polaków.

Zadłużenie Polaków w bankach wynika najczęściej z nieterminowych spłat rat kredytów gotówkowych, zakupów ratalnych oraz pożyczek zaciąganych w parabankach. Nadmierny konsumpcjonizm prowadzi do nadmiernego zadłużenia – stąd bierze się spirala zadłużenia Polaków.

Upadłość konsumencka jako remedium na długi Polaków

Polacy mają długi głównie na skutek braku oszczędności oraz opóźnień lub braku spłat rat pożyczek zaciągniętych na zakup sprzętu gospodarstwa domowego i samochodu czy na remont domu. Można przewidywać, że zadłużenie Polaków 2020 nadal będzie rosło, dlatego warto wiedzieć, jak poradzić sobie z długami.

Wzrost zadłużenia w Polsce może przyczynić się do szybszej windykacji długów. Instytucje finansowe coraz częściej korzystają z usług firm windykacyjnych lub funduszy sekurytyzacyjnych. Dotyczy to szczególnie zobowiązań o krótkim okresie przeterminowania, a więc zadłużenie Polaków w parabankach może być szczególnie kłopotliwe.

Remedium na długi Polaków może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej, która wstrzyma egzekucję długów. Upadłość konsumencka to dobre rozwiązanie w najtrudniejszych przypadkach zadłużenia umożliwiające zredukowanie albo nawet umorzenie zobowiązań powstałych na skutek niezawinionej niewypłacalności. Kancelaria Solvento specjalizująca się w oddłużaniu pomaga swoim klientom przejść przez cały proces ogłoszenia upadłości – od przygotowania wniosku przez ustalenie stanu majątku aż po określenie planu spłaty i umorzenie długów. Wyspecjalizowani prawnicy na bieżąco nadzorują prowadzone postępowanie gwarantując rzetelność i pełne zaangażowanie w każdą sprawę.