niedziela, 08 lipiec 2018 13:00

Klucze dla hydrualika - co wybrać?

Każdy hydraulik musi zadbać o odpowiednie narzędzia, dzięki którym będzie mógł profesjonalnie realizować zlecone mu pracę.

Również domorosły hydraulik, który wykonuje proste prace remontowe w swoim domu również musi posiadać odpowiednie narzędzia, dzięki którym tego typu prace będzie mógł wykonać. Tym najważniejszym elementem wyposażenia będą oczywiście klucze do rur, które jednak występują w wielu różnych rodzajach. Jak więc wybrać ten najlepszy?

Klucze nastawne - najważniejsze dla hydraulika

Zdecydowana większość dostępnych w sprzedaży propozycji to tak zwane klucze nastawne, które mają przygotowane regulowane szczęki. Rozstaw tych szczęk będzie możliwy do zmiany z pomocą umieszczonych na kluczu pokręteł, rękojeści bądź śrub. Niezależnie od tego, który klucz nastawny zostanie wybrany zawsze należy sprawdzić, czy jest to produkt o odpowiedniej budowie, wzmocnionej konstrukcji. Najlepsze są odpowiednio hartowane klucze, które będą uzyskiwały dzięki temu właściwy moment obrotowy. Producenci umieszczają na szczękach kluczy ząbki albo rowki, by uzyskać pewniejszy chwyt rury, na której będzie się pracować.

Jeśli chodzi o rodzaje kluczy nastawnych mamy kilka najbardziej popularnych propozycji:

Klucz do rur żaba

To najbardziej popularne rozwiązaniem, gdy chodzi o klucze nastawne. wykonany ze stali charakteryzuje się wytrzymałością mechaniczną. Dwie szczęki klucza połączone zostają śrubą, która odpowiada również za regulację rozstawu. W przypadku tego klucza rozstaw jest skokowy, dlatego jego wykorzystywanie jest w pewien sposób ograniczone.

Klucz do rur szwedzki

Ramiona tego klucz ułożone są w równoległy sposób, dlatego narzędzie kształtem jest podobne do szczypiec albo kombinerek. Mechanizm ten oparty jest o dźwignię prostą. Szczęki są lekko wygięte i będzie można je regulować za pomocą specjalnej śrubki umieszczonej między szczękami.

Klucz do rur samozaciskowy

Umieszczone są tam specjalne sprężyny absorbujące, które sprawiają, że można ten klucz obsługiwać tylko jedną ręką i pod tym kątem na pewno wyróżnia się spośród innych dostępnych propozycji. Sprawdza się świetnie w trudno dostępnych miejscach.

Klucz do rur sześciokątny

To klucz, którego zakończenie ma kształt sześciokąta i dzięki temu będzie występować nacisk na rurę w kilku miejscach. Chwyt dzięki temu jest istotnie wzmocniony. Tego typu klucz ma jednak mały rozstaw szczęk, co sprawia, że można pracować tylko na niewielkich średnicach rur

 

Wyświetlony 289 razy
© 2013-2019 by SN2.EU