czwartek, 12 kwiecień 2018 16:43

Komory chłodnicze – czy muszą znaleźć się w każdej restauracji?

Polacy są coraz bardziej świadomi kulinarnie, dlatego doskonale wiedzą, jakich dań oczekują od restauratorów. Analogicznie do tego, również właściciele restauracji znają oczekiwania klientów i mają świadomość tego, że w wielu kwestiach nie można ich oszukać.

 

Prowadzenie dobrze prosperującej restauracji jest możliwe tylko wtedy, gdy nasza kuchnia jest smaczna i uczciwa. Kucharze powinni bazować na zdrowych, pozbawionych chemii, najlepiej miejscowych i świeżych produktach. Jednak nie oznacza to, że restauracja może całkowicie zrezygnować z lodówek i zamrażarek.

Komory chłodnicze – podstawowy sprzęt potrzebny w każdej restauracji

Przechowywanie półproduktów w warunkach chłodniczych oraz większości składników potraw jest najprostszym sposobem na przedłużenie ich świeżości. Dodatkowo bez wszelkiego rodzaju lodówek trudno sobie wyobrazić planowanie posiłków w domu, a tym bardziej prac w restauracji, która codziennie wydaje od kilkudziesięciu do nawet kilkuset dań.

Restauratorzy przed otwarciem restauracji poświęcają wiele czasu na znalezienie odpowiedniego profesjonalnego sprzętu gastronomicznego. Do podstawowego wyposażenia zaliczamy także komory chłodnicze, których duży wybór znajduje się w sklepie XXL Gastro.

Komory chłodnicze wykonane są w sposób zapewniający ograniczenie utraty ciepła, co jest istotne ze względu na stosowanie ich do użytku profesjonalnego, które wiąże się ze znaczną eksploatacją. Kilkuwarstwowe płyty i wysokogatunkowa stal gwarantują nie tylko to, że komory chłodnicze spełniają swoją podstawową funkcję, ale również to, że są solidne i trwałe. Niektóre modele posiadają dodatkowe rozwiązania ułatwiające ich użytkowanie (np. w kwestii otwierania i zamykania drzwi).

Warto również wiedzieć, że komory chłodnicze dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i pojemnościach, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do własnych potrzeb czy warunków panujących w danym pomieszczeniu. Również pod względem ceny można wybrać dogodny model, nie rezygnując z oczekiwanej jakości. Jest to bardzo istotne, ponieważ w tego typu komorach przechowuje się w zasadzie wszystkie grupy produktów używanych w kuchni, począwszy od warzyw i owoców, poprzez nabiał i oleje, aż do świeżych mięs i ryb.

 

Czytany 257 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1