niedziela, grudzień 10, 2023
środa, 24 marzec 2021 10:54

Rozwój świata technologii - Paysafecard

Paysafecard Paysafecard

Z całą pewnością można orzec, że świat rozwija się od kiedy tylko powstał, od samego początku. A nam nie pozostaje nic innego jak kontynuować to dzieło.

Nie wiadomo, kiedy dotarliśmy do XXI wieku, do czasów, które bez wątpienia można nazwać rozkwitem cywilizacji. Czasów, których jeszcze kilkaset lat temu nie spodziewałby się nikt.

Komputery, technologia już nie rozwijająca się, a wręcz pędząca. Podróże w kosmos, samochody na prąd, słuchawki bezprzewodowe, nie wspominając o samo jeżdżących hulajnogach czy nauce przez ekrany komputerów. Możemy być wszędzie, nie ruszając się z domu. Możemy zrobić zakupy w najodleglejszych zakątach świata, nie odchodząc od swoich biurek. Możemy to wszystko również zrobić jadąc do pracy albo spacerując po lesie, dzięki dostępowi do smartfonów, które obecnie są w stanie zastąpić nam komputery. Jakie miejsce w tym wachlarzu możliwości zajmuje Paysafecard? Na czym polega? Dowiedz się z naszego artykułu.

Globalna wioska

Mając dostęp do Internetu, mamy dostęp do całego świata. Miejsca, które nie bez powodu nazywamy „globalną wioską”. Wydaje się być tak wielkie, przeogromne, a jednak mieści się w maleńkim urządzeniu. Wejściem do niej, zdaje się być mały, dotykowy ekran. Wydaje się, że to tak niewiele, mimo że, naprawdę to coś niesamowitego.

Czy jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nasi dziadkowie byliby w stanie uwierzyć w to, co dzieje się teraz? Czy sami oglądając bajki w dzieciństwie, chociaż przez moment pomyśleliśmy, że jakieś wymyślne technologie już wkrótce staną się naszą rzeczywistością? Codziennością?

Siadając do komputera, odpalając odpowiednią aplikację w telefonie, jesteśmy w stanie połączyć się i co więcej, zobaczyć z osobą, która znajduje się na drugim końcu świata. A wystarczy do tego wbrew pozorom tak niewiele – jedynie dostęp do Internetu, który obecnie jest ogólnodostępny. Internetu, który jest naszym oknem na świat. Możemy zdziałać tutaj tak wiele rzeczy, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się bardzo trudne nawet w rzeczywistości.

Paysafecard wiele ułatwia

Dostęp do edukacji - Internet, otwiera nam go na niesamowicie szeroką skalę. Możemy uczestniczyć w lekcjach z jakiekolwiek miejsca na świecie. Możemy uczyć się języków, robić kursy, tworzyć nowe społeczności.

Jesteśmy w stanie pójść na zakupy, nie ruszając się z kanapy. Mało tego mamy przeróżne możliwości zapłaty za to, co kupimy. Zaczynając od przelewu z naszego konta bankowego, do którego oczywiście też mamy dostęp online, poprzez płatność blikiem, Paysafecard, kończąc na zapłacie kurierowi gotówką, albo kartką płatniczą, kiedy przyniesie nam zamówione zakupy do domu. Nie słyszałeś jeszcze o Paysafecard? Jest to zdobywające popularność rozwiązanie typu prepaid, dzięki któremu możesz płacić w Internecie bez ujawniania swoich poufnych danych. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalną kartę i… już!

Życie bez Internetu

Czy potrafilibyśmy jeszcze obejść się bez Internetu i wszystkim co z nim związane? Czy dalibyśmy radę przeżyć bez ciągłego kontaktu ze sobą, na jaki pozwalają nam komunikatory. Czy potrafilibyśmy całkowicie zrezygnować z zakupów online, z dostarczania nam ich pod same drzwi. Czy dalibyśmy radę nauczyć się znowu płacić tylko i wyłącznie gotówką? Bez żadnych udogodnień, bez internetowych kont bankowych, płatności blikiem, Paysafecard czy przelewów, które teraz wydają nam się teraz czymś, co już przechodzi do historii? Przepisywanie długich numerów kont bankowych nie wydaje się być szczególnie wygodne. Znacznie łatwiej załatwić wszystko jednym kliknięciem, przepisaniem kodu i zatwierdzeniem.

Czy gdyby nagle kazano nam wrócić do tego co było, to odnaleźlibyśmy się w tamtym świecie, którego niektórzy przecież zupełnie nie znają. Dla wielu z nas czasy bez wszechobecnego Internetu są historią, czymś, co znamy z opowieści naszych babć. Czymś co teraz wydaje się tak bardzo niewiarygodnym, oderwanym od rzeczywistości. Od wielkiej Globalnej wioski, życia online, które wydaje się być codziennością. Czymś, co jest i zostanie na dłużej. Czymś bez czego wielu z nas by sobie już nie poradziło.