czwartek, 05 lipiec 2018 18:09

Czy warto posiadać karty wielowalutowe?

Karty wielowalutowe cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Czym dokładnie są tego rodzaju karty płatnicze i jakie są zalety ich stosowania?

Aby dokonać płatności w walucie obcej kartą, nie musimy posiadać karty walutowej – możemy wykorzystać w tym celu zwykła kartę rozliczaną w złotym, ale musimy pamiętać o tym, że możesz kosztować nas to naprawdę sporo. Bank i wydawca karty płatniczej doliczają wtedy swoje dodatkowe opłaty, w tym spread oraz prowizje, więc nawet zwykła wypłata pieniędzy z bankomatu za granicą może kosztować nas kilkadziesiąt złotych więcej.

Rozwiązaniem jest zamówienie karty walutowej, czyli takiej, która podpięta jest do konta prowadzonego w walucie obcej – konta walutowego. Wówczas nie narażamy się na dodatkowe opłaty takie jak spread i prowizje, ponieważ nie dochodzi do przewalutowania.

Jednak obecnie do dyspozycji mamy jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie karty wielowalutowe. Co warto o nich wiedzieć?

Karta wielowalutowa – co to jest?

Kartami wielowalutowymi nazywamy karty płatnicze, które pozwalają na rozliczanie transakcji w różnych walutach obcych. Karta jest wtedy podpięta do kilku kont w walucie obcej i samodzielnie potrafi rozróżnić, z jakiego rodzaju walutą przy płatności mamy do czynienia.

Zatem kartą wielowalutową rozliczaną w dolarze i euro możemy płacić w tych dwóch walutach, ale do dyspozycji mamy także karty pozwalające na płatności nawet w kilkunastu walutach obcych jak karta Igoriacard.

Dlaczego warto mieć kartę wielowalutową?

Karta wielowalutowa to kapitalny wybór dla każdego, kto często prowadzi transakcje rozliczane w walutach obcych, na przykład podczas wyjazdów wakacyjnych, służbowych, przy zakupach w zagranicznych sklepach on-line. Zatem karta tego rodzaju to kapitalny wybór zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców.

Ponadto pojawiają się dodatkowe bonusy – na przykład karta Igoriacard pozwala także na korzystanie z dodatkowych opcji. Dzięki niej uzyskujemy dostęp do rachunku wielowalutowego, a także do kantoru walutowego pozwalającego na łatwą i szybką wymianę walu

© 2013-2020 by SN2.EU