środa, 05 lipiec 2017 18:23

Jak otworzyć konto w banku?

85% Polaków posiada konto w banku. Najczęściej jest to tradycyjny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Polacy zazwyczaj posiadają jedno konto bankowe. Drugie zakładają w razie potrzeby: wspólnie z małżonkiem, na firmę, by spłacać zobowiązanie kredytowe lub w celach gromadzenia oszczędności. Wzrasta też nasza świadomość dotycząca pozytywów korzystania z produktów instytucji bankowych.

 

Dlaczego lubimy plastikowy pieniądz?

Wygoda, szybkość transakcji oraz bezpieczeństwo. To główne zalety, jakie wymieniają Polacy w kwestii posługiwania się kartą płatniczą. Transakcje zakupowe trwają dzięki niej kilka razy krócej. Płatność przy wykorzystaniu karty bezstykowej i terminala to średnio około 5 sekund. Klient ani sprzedawca nie traci czasu na szukanie gotówki, ani wypłatę reszty.

Bezpieczeństwo to kolejny atut płatności kartą. Pamiętajmy, że zgromadzone na koncie pieniądze są zabezpieczone. Kod PIN jest indywidualny i ustalany przez każdego właściciela karty płatniczej. W przypadku zgubienia karty albo jej kradzieży nie ma więc możliwości utraty środków.

Konto bankowe przez internet

Coraz więcej osób wybiera drogę online, by założyć konto bankowe. Dzięki temu omija się długie kolejki w placówkach banku, można też założyć je o dowolnej porze dnia. Dokładnie wtedy, kiedy mamy na to czas. Przykładem może być konto maksymalne. Co jest potrzebne, by założyć je przez internet?

Wystarczy dosłownie kilka minut, by wypełnić właściwy wniosek. Przyszły posiadacz takiego konta powinien mieć również przygotowane zdjęcie albo skan dowodu osobistego. To tyle. W ciągu jednego dnia roboczego do klienta oddzwania konsultant banku, by potwierdzić dane złożone we wniosku. Następnie kurier przyjeżdża z umową, kartą oraz loginem. Hasło PIN każdy ustala indywidualnie.

Konto bankowe przez telefon

Bez wychodzenie z domu można założyć również konto maksymalne, korzystając z telefonu. Bank uruchamia specjalną infolinię, która czynna jest w dni robocze – najczęściej od 8:00 do 18:00. Po drugiej stronie słuchawki czeka konsultant, który nie tylko pomoże przeprowadzić całą operację, ale również odpowie na wszelkie pytania.

Konsultant przygotuje umowę z bankiem, naniesie na nią dane podane telefonicznie. Następnie kurier dostarcza ją do klienta w ciągu kilku kolejnych dni roboczych. Dostarcza również kartę płatniczą i login. PIN jak zawsze ustala się indywidualnie.

Konto bankowe w oddziale banku

Dla tych, którzy są wierni tradycyjnym rozwiązaniom, banki nadal oferują otwieranie kont w oddziałach. Tak również można otworzyć konto maksymalne. Wystarczy odwiedzić dowolny, najbliższy oddział instytucji. Tam czekają doradcy, którzy nie tylko pomogą wybrać optymalne konto, biorąc pod uwagę preferencje klienta, ale również udzielą wszystkich szczegółowych informacji.

To doradca również przygotuje umowę. Później należy ją tylko podpisać i odebrać kartę płatniczą wraz z przypisanym do niej loginem. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie, bez zbędnych formalności.

Wyświetlony 566 razy
© 2013-2019 by SN2.EU