środa, czerwiec 12, 2024
czwartek, 09 luty 2012 16:05

Daj się zaskoczyć, czyli kreatywne Walentynki

Czekoladowa kąpiel, pokazy kulinarne albo masaż balijski w Juracie – to tylko niektóre z ciekawych propozycji na spędzenie dnia zakochanych, które można znaleźć na otoWakacje.pl. 

Tegoroczne święto zakochanych wypada we wtorek, co jest świetną okazją do zaplanowania długiego weekendu. Już teraz odwiedzając serwis otoWakacje.pl można znaleźć ponad 140 pomysłów na walentynkowy wypoczynek. Hasła „Dla dwojga” oraz „Walentynki” otworzą przed nami cały wachlarz atrakcji, jakie możemy zapewnić najbliższej nam osobie.   

Wiele hoteli i pensjonatów z okazji dnia św. Walentego wprowadza do swojej oferty specjalne zestawy promocyjne, które oprócz romantycznej kolacji obejmują na przykład pokazy kulinarne, masaże czy też relaksujące kąpiele, a także zniżki na wypożyczenie sprzętu do uprawiania sportów zimowych. Wyjątkowy wieczór z atrakcjami można znaleźć wśród ofert na otoWakacje.pl już za około 160 złotych za parę, ale dwa dni wypełnione zabiegami w luksusowym hotelu w kraju mogą kosztować nawet powyżej 2500 złotych.

Walentynki to czas, w którym szczególną pomysłowością mogą wykazać się ogłoszeniodawcy. Im bardziej twórczy tekst, im ciekawsza oferta dla par, połączona oczywiście z atrakcyjną ceną, tym większa szansa na przyciągnięcie dużej liczby gości.” – mówi Katarzyna Nowaczyk, Dyrektor Serwisów Turystycznych Grupy Allegro. 

Na rozgrzewkę, czyli dla par tęskniących za latem gdy za oknem mróz, miłośnicy tropikalnych plaż z pewnością tęsknią za upałami i ciepłym morzem. Dobrą wiadomość dla par, które nie planują zagranicznego wyjazdu, mają krajowi hotelarze. Oferują oni między innymi: gorący piasek imitujący plażę, zimowe ogrody czy lampy doświetlające, jak na przykład pensjonat ze SPA w Puszczy Kampinoskiej. Tutaj koszt kolacji oraz relaksujących kąpieli w egzotycznej aranżacji to wydatek około 150 złotych za dwie osoby.

Często hotele dodatkowo proponują zabiegi w centrach odnowy biologicznej, takie oferty kosztować będą około 300 złotych za parę. Innym sposobem na rozgrzanie, przy zbliżonym budżecie, może być na uroczysta kolacja z ostrymi potrawami, której towarzyszyć mają na przykład rozbudzające zmysły aperitify i pokazy tańca. Na tego typu „Pikantne Walentynki” zaprasza między innym Pałac Dwór Kaliszki na Mazurach. Dodatkowo, wielu oferentów zachęca do przygotowania karnawałowych masek oraz intrygujących kreacji, co również może wpłynąć na wzrost temperatury w walentynkowy weekend.

Na zimowo, czyli białe szaleństwo ze smakowitymi atrakcjami dla ciała jak co roku, niezawodną destynacją weekendowego wyjazdu są oczywiście góry. Zachęcająco brzmi propozycja Zakochanego Zakopanego. Oferenci otoWakacji.pl przyciągają zakochanych miłośników sportów śnieżnych między innymi zniżkami na jazdę skuterami śnieżnymi, na wypożyczenie sprzętu narciarskiego, czy wstęp na wyciągi narciarskie. Tego typu weekendowe oferty z noclegami wraz z wyżywieniem zaczynają się już od około 200 złotych za parę. Po wysiłku na śniegu, małopolscy hotelarze proponują kąpiel w piwie, mleku z cynamonem, z wyciągiem z kasztanów, oraz masaż samurajski lub gorącą czekoladą. Trzydniowy pobyt z takimi atrakcjami to wydatek średnio od 400 do 1200 złotych od pary.

Bez względu na to, czy bardziej relaksuje nas gorący piasek, górskie widoki czy też czekoladowe SPA, wszystkie te niecodzienne oferty leżą w zasięgu ręki. Tegoroczne Walentynki można spędzić w zupełnie inny sposób niż dotychczas, zaskakując swojego partnera lub partnerkę pomysłem romantycznego wyjazdu.