piątek, 19 marzec 2021 11:30

Jak wybrać wózek dla bliźniąt?

wózek bliżniaczy wózek bliżniaczy

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to jedna z najpoważniejszych kwestii podczas poszukiwań elementów do praktycznej wyprawki. Wózek potrzebny jest bowiem już od pierwszych dni życia malucha.

A co zrobić, gdy na świat przychodzi więcej niż jedno dziecko? Wówczas niezbędny jest wózek bliźniaczy. W dzisiejszym artykule pokażemy, na co zwracać uwagę, gdy szuka się idealnego wózka dla dwójki niemowlaków.

Wózek bliźniaczy – bezpieczny transport dwójki maluchów

Wybór odpowiedniego wózka dla bliźniaków jest niezmiernie ważny, gdyż od niego zależy komfort codziennego funkcjonowania rodziców. Bez tego rodzaju sprzętu trudno bowiem wyobrazić sobie spacery lub nawet zwyczajne przemieszczanie się z dwójką dzieci.

Nieodpowiednio dopasowany wózek bywa niezmiernie problematyczny oraz utrudnia wykonywanie prostych, codziennych czynności.

Choć nie ma konstrukcji idealnych, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów, wpływających na funkcjonalność nowoczesnych wózków bliźniaczych, które można znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach takich, jak choćby Wozki-Foteliki.pl.

Najpopularniejsze konstrukcje

Istnieje kilka rodzajów konstrukcji wózków bliźniaczych, które można spotkać na rynku. Zalicza się do nich między innymi modele „jeden obok drugiego” oraz „jeden za drugim”. Nazwy dotyczą oczywiście metody ułożenia dzieci w wózku.

Każdy z nich ma swoje zalety oraz pewne ograniczenia. W rozwiązaniu „jeden za drugim” zyskuje się wygodę manewrowania stosunkowo wąską konstrukcją. Dodatkowo maluchy nie przeszkadzają sobie wzajemnie, co bywa korzystne zwłaszcza, gdy jedno z dzieci chce się zdrzemnąć podczas spaceru, a drugie wciąż jest bardzo aktywne.

Z drugiej strony model „jeden za drugim” utrudnia manewrowanie z powodu dużego promienia skrętu. Dodatkowo maluchy (a zwłaszcza ten z tyłu) mają ograniczone pole widzenia oraz kontakt z mamą.

Druga opcja, czyli „jeden obok drugiego” pozwala na nieustanne interakcje między dziećmi oraz lepszą kontrolę nad tym, co robią maluchy podczas spaceru. Wózek ułatwia skręcanie, choć jest znacznie szerszy, więc z trudem mieści się na wąskich chodnikach.

Co musi wyróżniać wózek bliźniaczy?

Podczas poszukiwań wózka bliźniaczego trzeba zwrócić uwagę na szereg parametrów technicznych. Podstawową kwestią jest waga konstrukcji. Powinna być ona jak najniższa. W innym razie przemieszczanie się z dziećmi będzie wymagało sporych nakładów sił.

Wózki bliźniacze powinny wyróżniać się szczególną trwałością i solidnością konstrukcji. Warto wybierać modele z dużymi kołami, które znacząco ułatwiają codzienne użytkowanie w zróżnicowanym terenie – od miejskich chodników, po ścieżki w lesie.

Ponieważ każde dziecko jest inne, rozwija się w innym tempie oraz ma inne potrzeby, najlepiej znaleźć od razu model z indywidualną regulacją siedzisk. Dzięki temu można przewozić jedno z dzieci w pozycji siedzącej, podczas gdy drugie spokojnie podróżuje na leżąco.

Nowoczesne wózki bliźniacze – funkcjonalność i piękny wygląd

Trwałość i funkcjonalność powinny wyróżniać wszystkie wózki bliźniacze. Warto stawiać na konstrukcje od renomowanych producentów, posiadających cenione, międzynarodowe certyfikaty.

Szeroki wybór modeli dostępnych na rynku sprawia, że oprócz względów czysto użytkowych, łatwo znaleźć produkty wpisujące się w indywidualne upodobania estetyczne. Dzięki temu łączy się wygodę korzystania z wózka z jego pięknym wyglądem. W końcu jest to sprzęt stosowany niemal codziennie przez wiele miesięcy. Niech zatem będzie i wygodny, i piękny.

© 2013-2020 by SN2.EU