środa, maj 29, 2024
czwartek, 26 styczeń 2023 20:19

Jak produkuje się rolety?

produkcja rolet produkcja rolet Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Rolety zewnętrzne są bardzo popularne. Ze względu na ich wysoką funkcjonalność, którą łączy kwestie praktyczne i estetyczne, decyduje się na nie coraz więcej osób. Jednak produkcja rolet zewnętrznych wciąż owiana się pewną dawką tajemnicy.

Warto jednak wiedzieć, jak rolety zewnętrzne powstają. Cały proces produkcji rolet może mieć różny przebieg, w zależności od tego, w jakim zakładzie powstają. Różnicą może być na przykład stopień automatyzacji, a także wykorzystywanych materiałów. Jeśli zastanawiasz się, jak dokładnie produkuje się rolety zewnętrzne, zapraszamy do lektury. W naszym tekście znajdziesz wiele ciekawostek i sprawdzonych informacji. 

 

  1. Jak produkuje się rolety zewnętrzne? 
  2. Czy rolety zewnętrzne produkuje się automatycznie? 
  3. Produkcja obudowy do rolet
  4. Ostatni etap produkcji rolet zewnętrznych - testowanie jakości 

Jak produkuje się rolety zewnętrzne? 

Jak produkuje się rolety zewnętrzne? Całość zaczyna się od cięcia profili. Najprostszy wariant polega na wycięciu 6-metrowych profili, złożonych po kilka sztuk, na pilarce sterowanej manualnie. Sposób działania tego typu maszyny opiera się na wysuwanej od dołu tarczy o średnicy wynoszącej 600 milimetrów i ręcznym docisku ciętych elementów. Jej spektrum działania jest bardzo szerokie, może bowiem służyć do cięcia wszystkich aluminiowych profili, skrzynek oraz pancerzy, które są niezbędne do produkcji rolet zewnętrznych. Stanowisko do cięcia jest uzupełnione o zestaw stołków rolkowych. 

Obecnie rolety zewnętrzne są niezwykle popularne. Wiele osób decyduje się na nie ze względów bezpieczeństwa. Pozwalają one nie tylko zabezpieczyć dom, zapewniają prywatność, ale także wyglądają bardzo stylowo. 

Czy rolety zewnętrzne produkuje się automatycznie? 

Kolejnym etapem w produkcji rolet jest przeniesienie pociętych profili na stanowiska do składania pancerzy. Na takie stanowisko składają się trzy mobilne stoły. Zewnętrzne są rozsuwane, a środkowy przymocowany jest na stałe. Pod blatami ruchomych stołów znaleźć można skrzynki wypełnione narzędziami. Dzięki wykorzystaniu takiej konstrukcji możliwe jest składanie nawet dużych rolet o nietypowych kształtach. Wiele etapów produkcji rolet odbywa się automatycznie. To wpływa na optymalizację czasu pracy, zwiększenie efektywności, a także eliminację błędów. Pracownicy niezbędni są do nadzorowania i projektowania procesów, jednak większość wykonywana jest przez maszyny. Jednak ich produkcja na pewnych etapach wykonywana jest także ręcznie. To sprawia, że finalny produkt jest maksymalnie dopracowany pod względem wszystkich możliwych detali. 

Produkcja obudowy do rolet

Produkcja obudowy do rolet wiąże się z wykonaniem dodatkowych otworów i nacięć. Proces ten wymaga staranności, a wykonuje się go za pomocą ręcznych elektronarzędzi, wkrętarki i wiertarki. Pomocne są także narzędzia pneumatyczne i elektryczne. Obudowy są niezbędne w roletach, dlatego proces ich produkcji także jest bardzo ważny. Wiele firm stawia na częściową automatyzację, co przyśpiesza cały proces i sprawia, że łatwiej osiągnąć powtarzalną jakość. 

Ostatni etap produkcji rolet zewnętrznych - testowanie jakości 

Ostatnim etapem produkcji rolet jest testowanie jakości. Odbywa się to na specjalnym stanowisku, które nazywane jest potocznie windą, bramką kontrolną lub testerem. Jak to wygląda? Jest to stojak z ruchomą belką, która napędzana jest silnikiem. Wyposażona jest w specjalne uchwyty, które służą do zamocowania skrzynki rolety. Bardzo ważne jest to, że proces odbywa się automatycznie, a pracownik jedynie nadzoruje cały proces.