sobota, grudzień 09, 2023
piątek, 19 marzec 2021 10:24

Łazienka zero waste – najlepsze ekologiczne produkty

ekologiczny butik ekologiczny butik pixabay

Życie w zgodzie z ekologicznym trendem less waste jest zazwyczaj procesem w którym to stopniowo dodajemy nowe ekologiczne rozwiązania, eliminując tym samym wytwarzanie zbędnych odpadów. Sedno w tym, by produkować jak najmniej śmieci i ograniczyć zanieczyszczenie środowiska. Poniżej znajdziesz kultowe już, ale również nowe produkty w duchu zero waste, które powinny zagościć w Twojej łazience.

 

Produkty zero waste - najważniejszy pierwszy krok

Każda zmiana w życiu wymaga konsekwencji i wytrwałości. Żeby jednak w nich osiąść, potrzebny jest pierwszy krok. Rozejrzyj się po swojej łazience. Sprawdź co Ci się kończy. Być może jest to szampon, mydło, pasta do zębów, tradycyjne waciki bądź też szczoteczka do zębów lub gąbka do ciała potrzebują wymiany.

Zainteresuj się ich ekologicznymi odpowiednikami w duchu zero waste lub less waste. Z pewnością spodobają Ci się nowe zmiany. Wiele takich produktów znajdziesz w sklepie internetowym https://ekologicznybutik.pl/

Odpowiedniki tradycyjnych produktów w duchu zero waste

  • Żel pod prysznic – mydło w kostce, tabletki do mycia ciała
  • Szampon – szampon w kostce
  • Pasta do zębów – tabletki do mycia zębów
  • Plastikowa szczoteczka do zębów – bambusowa szczoteczka do zębów
  • Plastikowa golarka jednorazowa – metalowa golarka wielorazowa
  • Waciki jednorazowe – waciki wielorazowe bawełniane
  • Gąbka plastikowa do ciała - myjka do ciała z naturalnej rośliny loofah
  • Szczotka plastikowa – szczotka z bambusa
  • Jednorazowe podpaski i tampony – kubeczek menstruacyjny, wielorazowe podpaski

bambusowa szczoteczka do zębów

bambusowa szczoteczka do zębów

Nawet gdy z jakichś względów preferujemy szampony, peelingi czy mydła w płynie, zwracajmy uwagę na ich skład. Wybierając naturalne, certyfikowane produkty, eliminujemy ilość mikroplastiku i chemii zawartych w kosmetykach. Składniki kosmetyków wnikają nie tylko w naszą skórę, ale dostają się także do naszego do ekosystemu. Wybierając produkty z organicznymi składami, dbamy zarówno o siebie jak i całą planetę.

Zero waste w łazience

Gdy zwracanie uwagi na kosmetyków oraz ich formę możemy iść krok dalej. Wybierajmy kosmetyki w szkle lub takie niepotrzebujące opakowania. W kostce możemy dostać nawet odżywkę do włosów czy mydło oczyszczania twarzy. W słoiczkach bądź metalowych puszkach znajdziemy zarówno naturalne dezodoranty, pasty do zębów, maseczki, scruby i wiele innych produktów.

Ekologicznych zamienników łazienkowych akcesoriów jest coraz więcej. Od bambusowych patyczków do uszu, które rozkładają się znacznie szybciej niż te znane do tej pory, poprzez bambusowe szczoteczki do zębów po metalowe maszynki do golenia z wymiennymi wkładami. Hitem ostatniego roku są z pewnością forma tabletki. W tabletkach możemy dostać zarówno mydła, pasty do zębów, jaki i płyny do płukania jamy ustnej. Ekologiczne pastylki to świetny zamiennik wielu produktów. Są ponadto łatwe do przechowywania i transportu w podróży.