niedziela, 27 październik 2019 19:38

Kamień dekoracyjny - zalety i możliwe zastosowanie

Kamień dekoracyjny cechuje się unikatową, nieregularną strukturą, a powstaje poprzez łączenie kamieni takich jak: kwarcyt, granit, marmur, łupek, piaskowiec, a także trawertyn. Dzięki niemu otrzymujemy luksusowy, wytworny i unikalny wystrój ścian o oryginalnym finale kolorystycznym - sprawdź co jeszcze powinieneś wiedzieć o kamieniu dekoracyjnym.

 

Kamień dekoracyjny cechuje się unikatową, nieregularną strukturą, a powstaje poprzez łączenie kamieni takich jak: kwarcyt, granit, marmur, łupek, piaskowiec, a także trawertyn. Dzięki niemu otrzymujemy luksusowy, wytworny i unikalny wystrój ścian o oryginalnym finale kolorystycznym. Ponadczasowy kamień dekoracyjny to materiał w pełni niepowtarzalny, a więc idealnie harmonizujący z przyrodą i super nowoczesnym stylem ekologicznym. Kamienne panele dekoracyjne dostępne są w najróżniejszych rozmiarach i odznaczają się rozmaitymi technikami montażu. Dzięki nim w szybki i prosty sposób możliwe jest stworzenie nowej aranżacji ściany. Jest to materiał niezwykle wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne, wodę oraz kurz. 

Kamien dekoracyjny

Kamien dekoracyjny

Kamień dekoracyjny na ścianę - zewnętrzny

Najczęstsze wykorzystanie ozdobnych paneli kamiennych ma miejsce na elewacji budynków oraz na ogrodzeniach. Część inwestorów decyduje się na pokrycie panelami większej powierzchni lub też nawet całego ogrodzenia i części elewacji. Jasny kamień dekoracyjny doskonale sprawdza się w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Wybierając trawertyn możemy stworzyć przytulny dom w stylu rustykalnym. Modernistyczne elewacje wymagają ciemniejszych kolorów. Łącząc chociażby klasyczny tynk z kamiennymi, kwarcytowymi panelami uzyskamy oryginalny, nowoczesny, monochromatyczny efekt. Kamień dekoracyjny dzięki swojej strukturze w całkiem unikalny sposób mieni się różnymi odcieniami tej samej barwy. Ta cecha sprawia że współcześnie kamienne panele są jednym z najbardziej pożądanych materiałów wykończeniowych. Panele ozdobne można montować również na wszelkich osłonowych i dekoracyjnych murkach, oddzielających od siebie poszczególne części ogrodu. Kamień dekoracyjny znajduje również zastosowanie do wykończenia ścian domów ogrodowych, czy też grilli albo studzienek. 

Kamień dekoracyjny wewnętrzny

Kamień dekoracyjny wewnętrzny

 

Kamień dekoracyjny wewnętrzny

Jedną z najważniejszych zalet ozdobnych paneli kamiennych jest optyczne powiększenie pomieszczeń w których są stosowane. Efekt ten dodatkowo jest wzmożony, gdy zdecydujemy się na kamień dekoracyjny w super modnym kolorze białym. Panele kamienne to luksus, efektowność i elegancja w naturalnym wydaniu. Piękny kamień dekoracyjny doskonale prezentuje się w salonie, gabinecie lub w saunie, łazience, kuchni, czy też przydomowej piwniczce z winami. Klienci często stosują również panele kamienne na ścianie przy schodach prowadzących na piętro. 

© 2013-2020 by SN2.EU