niedziela, 17 luty 2019 15:31

Biały, nowoczesny salon. Jak to zrobić?

W przypadku urządzania wnętrz powiedzieć można, że "biel to nowa czerń". Jest to kolor, na który warto postawić, nie znaczy to jednak, że zaaranżowanie białego wnętrza jest bardzo łatwe.

Biały zestaw wypoczynkowy
Sercem każdego salonu jest miejsce, w którym można odpocząć - zestaw wypoczynkowy. Świetnie będzie prezentować się biała kanapa z fotelem, a może nawet podnóżkiem. Ponieważ białe meble bardzo lubią się brudzić, warto postawić na tekstylia, które łatwo będzie oczyścić. Do takiego zestawu dobrać można etażerkę - na przykład ze szklanym blatem, lub wykonaną całkowicie z drewna. W bardziej nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się zestaw wypoczynkowy o geometrycznych, bardziej kanciastych kształtach. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, pomyślmy o kanapie narożnej - to praktycznie i eleganckie rozwiązanie, które pozwoli nam usadzić większą ilość gości, ale również przenocować odwiedzających. 

Meble
W salonie znajdzie się również miejsce na inne meble. Idealne uzupełnienie zestawu wypoczynkowego stanowić będą białe komody do salonu. Białe drewno pozwoli uczynić wystrój bardziej przytulnym. Taka kolorystyka nawiązuje do aranżacji prowansalskich i kojarzy się z francuską klasą i szykiem. Warto zaaranżować miejsce na długą półkę po telewizor oraz na wysoki regał na książki i inne drobiazgi - pamiątki z podróży, zdjęcia. Jeśli lubimy prostotę i pewien ascetyzm w aranżacjach, dobrym nurtem jest ten skandynawski. Skandynawowie bowiem do perfekcji opanowali urządzanie domu w stylu hygge - przytulnie, w zgodzie z naturą, z prostotą. To styl hygge może być dla nas idealnym rozwiązaniem. Skandynawskie meble to na przykład połączenie gładkiej, matowej bieli z fakturą drewna przypominającego naturalne, niepolerowane deski. Z drugiej strony popularne są też meble niezwykle proste w kształcie, których jedyną ozdobą jest połysk. Przeglądając katalogi z aranżacjami warto podpatrzeć ostatnie trendy w urządzaniu mieszkań i znaleźć coś dla siebie.

Biel ożywiona
Oczywiście, możemy pójść na całości i wnętrze urządzić wyłącznie w bieli. Jest to rozwiązanie awangardowe, ale niekoniecznie musi się sprawdzić. Biel również może być przytłaczająca. Warto wobec tego postawić na kontrastowe dodatki. Na szczęście, z bielą współgrać będzie każdy kolor i wzór. Jak można ożywić biały salon? Na przykład poduszkami na kanapę w wyrazistym kolorze, takim jak turkus czy czerwień lub wzorzystą kapą. Wszelkie dodatki - świece, ceramika, zdjęcia w oryginalnych ramkach, pozwolą wykończyć wystrój pokoju i nadać mu indywidualny charakter. Dobrze będzie też wyglądał dywan niewielkich rozmiarów. Dlaczego niewielkich? Aby kolorystyką nie zdominować wciąż jednak białego wystroju. Chodzi bowiem nie o to, żeby dodatkami zakłócić całą, przemyślaną aranżację, ale aby ją uzupełnić. Idealnym dodatkiem zawsze są świeże, cięte kwiaty. W takim białym wnętrzu dobrze będą wyglądać duże bukiety w pękatym, porcelanowym lub szklanym wazonie. Nadadzą wnętrzu świeżości. 

Biel to kolor klasyczny, elegancki. Sprawdza się we wnętrzach urządzonych zarówno w nowoczesny sposób jak i w starym stylu. Warto zastanowić się nad taką właśnie kolorystyką. Na stronie meblehot.pl znaleźć można wiele interesujących propozycji, dzięki którym salon stanie się ulubionym miejscem w naszym domu.

 

© 2013-2020 by SN2.EU