czwartek, 23 sierpień 2018 11:41

Pożyczki za darmo

Darmowa pierwsza pożyczka jest już standardem w wielu firmach pożyczkowych. Obecnie w większości takich instytucji można za pierwszym razem otrzymać wsparcie finansowe bez żadnych dodatkowych kosztów. To świetna okazja dla osób, które jeszcze nie korzystały z chwilówek, a potrzebują dodatkowych środków finansowych. Warto więc wiedzieć, jakie są mechanizmy przyznawania takiego wsparcia i kto może z niego skorzystać.

Kto może dostać darmową pożyczkę?

Pierwsza pożyczka to produkt oferowany nowym klientom danej firmy. Udzielana jest bez dodatkowych opłat, prowizji i odsetek. Pożyczana jest określona kwota, np. na stronie www.viasms.pl maksymalna wysokość darmowej pożyczki to 1500 zł. Dokładnie taką samą sumę trzeba zwrócić, pamiętając o podanym terminie. Za każde przedłużenie terminu spłaty trzeba dodatkowo zapłacić – wtedy pożyczka przestaje być darmowa.

Wiele wniosków o darmową pożyczkę jest odrzucanych. Wynika to przede wszystkim z tego, że pożyczkodawca ponosi duże ryzyko, ponieważ w przypadku zalegania ze spłatą, firma pożyczkowa nie będzie miała rezerwy na pokrycie związanych ze ściągnięciem długu kosztów. Oznacza to konieczność posiadania przez takie firmy dużych nakładów finansowych, niezbędnych do udzielenia wsparcia. Stąd też tego rodzaju pożyczki nie są udzielane osobom z wątpliwą historią kredytową.

Jakie są zalety darmowych pożyczek?

Darmowa pożyczka to korzyść zarówno dla klienta, jak i pożyczkodawcy. Klient otrzymuje wsparcie finansowe bez dodatkowych opłat i bardzo szybko. Firma pożyczkowa zyskuje natomiast możliwość rozbudowania swojej bazy klientów i zachęcenia ich do skorzystania z oferty w przyszłości. Co ważne, w bazie pozostają także osoby, których wnioski zostały odrzucone. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoby, które raz skorzystały z oferty danej firmy, będą chciały skorzystać z niej ponownie.

Najatrakcyjniejsze propozycje darmowych pożyczek znaleźć można za pomocą internetowych porównywarek. Dzięki nim możliwe jest również sprawdzenie opinii o poszczególnych firmach pożyczkowych.

© 2013-2020 by SN2.EU