środa, 11 kwiecień 2018 12:11

Czy warto zainwestować w garaż blaszany?

Garaże blaszane to ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnych garaży murowanych. Cechują się, oprócz niskiej ceny, wieloma innymi walorami, które sprawiają, że cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, którzy chcą chronić swój samochód i wolą nie zostawiać go pod gołym niebem.

Tanie garaże blaszane to prosta konstrukcja i możliwość szybkiego montażu. Jakie jeszcze zalety posiadają obiekty blaszane? Czy mają jakieś wady? Jak się przygotować do montażu garażu z blachy?

Montaż garażu blaszanego- o czym należy pamiętać?

Wystarczy wybrać odpowiednie podłoże, czyli fragment równej powierzchni, leżącej na wzniesieniu, by nie zbierała się tam woda z opadów. Następnie dobrze jest wykonać wylewkę betonową, by garaż mógł być chroniony przed korozją. Zastosowanie betonowego podłoża wyraźnie wydłuża żywotność garażu blaszanego. Kolejny krok to zakup konstrukcji do samodzielnego montażu. Warto się na to zdecydować, mając w alternatywie samodzielną budowę z części, które trzeba najpierw we własnym zakresie przygotować. Gotowy zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy, które są potrzebne do zmontowania obiektu. Wystarczy tylko zastosować się do instrukcji. Ramę garażu trzeba dokładnie zespawać. Kolejny krok to montaż zadaszenia, ścian i drzwi. W ciągu kilku dni, niskimi nakładami finansowymi, powstaje garaż blaszany gotowy do użytkowania. 


Garaże blaszane- zalety i wady

Główny walor to niska cena i szybki oraz łatwy montaż. Ponadto nie bez znaczenia jest fakt, że lekkość konstrukcji pozwala na ich przenoszenie i przesunięcie w inne miejsce, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Niestety tego typu obiekty, ze względu na materiał wykonania, mają również kilka wad. Przede wszystkim są narażone na uszkodzenia, na przykład w czasie silnych wiatrów. Nie stanowią także zbyt pewnego zabezpieczenia samochodu na wypadek pojawienia się złodzieja. Blachę łatwo jest uszkodzić i rozciąć, jak również bez trudu sforsować drzwi takiego garażu. Tanie garaże blaszane nie są ocieplone, więc wewnątrz nich panuje taka sama temperatura, jak na podwórku. W przypadku mrozów, szyby samochodu trzeba skrobać, a jest on chroniony jedynie przed śniegiem. więcej na https://www.maritom.pl/

© 2013-2020 by SN2.EU