piątek, 02 marzec 2018 13:38

Jak odświeżyć wnętrze za pomocą detali?

Niewielkie zmiany dają duży efekt. To prawda, którą można odnieść również do aranżacji wnętrz. Jeśli Twoje mieszkanie wydaje Ci się nudne, a wyposażenie przestarzałe, zadbaj o detale i spraw, że będzie jak nowe!

Sposób na meble: uchwyty i gałki do mebli

Zakup nowych mebli to spory wydatek, zwłaszcza gdy chcesz wymienić wszystkie szafy w danym pokoju, a nie tylko jedną czy dwie. Czasem jednak wcale nie trzeba kupować nowych mebli, by odświeżyć pokój i nadać mu drugie życie.

Szybkim, prostym i tanim sposobem na odnowienie mebli jest wymienienie im uchwytów. W sklepach znajduje się wiele wariantów tradycyjnych klamek i okrągłych gałek, które można dobrać kolorystycznie, pod względem stylu mebli oraz – co najważniejsze – rozmiarem. Łatwiejsze w dopasowaniu są gałki do mebli w każdym stylu, ponieważ przytwierdza się je pojedynczym gwoździem i nie wymagają wymierzania odległości pomiędzy dziurami w drzwiach szafy.

 

 

Okleina – pomysłowa odnowa meblościanki

Jeśli jesteś posiadaczem małego mieszkania, w salonie masz meblościankę starego typu i nie możesz zmienić jej na nowoczesne meble wolnostojące, bo nie starczy Ci na nie miejsca, mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Stare i opatrzone szafki możesz odnowić za sprawą modnych oklein. Wielu osobom kojarzą się one z czymś brzydkim i niskiej jakości, ale to błąd. Okleiny są jednobarwne i eleganckie: białe bądź czarne, nowoczesne i rzucające się w oczy: kolorowe, subtelne i romantyczne: pastelowe, młodzieżowe i wzorzyste: z napisami, obrazkami, symbolami… Sam decydujesz, czy chcesz korzystać z jednego zestawu, czy połączyć wzory. Odpowiedni materiał sprawi, że nie będą się odklejać ani niszczyć podczas mycia.

Mały dywan w sypialni? Wielka różnica!

Mimo iż po wejściu do pokoju wzrok w pierwszej kolejności pada na ściany i meble, równie ważna jest podłoga. Dopełnia całości. Zadbane ściany i schludna podłoga stanowią bazę aranżacji. Są nieodłącznym elementem. „Milczącym tłem”, o którym nie wolno zapominać.

Wygląd ścian i podłóg zmienia się rzadziej niż szafy, kanapę bądź łóżko, w związku z czym aranżację wnętrza należy dopasować do nich. Aby wizualnie ocieplić pokój, warto rozważyć zakup dywanu. W sypialni sprawdzają się modele małe i puchate. Dobrym rozwiązaniem jest dywanik typu shaggy – z gęstym i długim runem.

 

Naklejki i szablony na ścianę bronią w walce z nudą wnętrz

Kiedy już zajmiesz się podłogą – bądź uznasz, że chcesz ją zostawić taką, jaka była wcześniej – kolej na ściany. Wcale nie musisz ich przemalowywać ani kłaść nowej tapety. Są na to prostsze i szybsze rozwiązania, które na dodatek kosztują mniej.

Na ścianach pomalowanych farbą świetnie sprawdzają się szablony. Za ich pomocą wykonasz na wybranym fragmencie wzory w ulubionym kolorze. Czarny to bezpieczna klasyka, ale na ciemniejszych ścianach dobrze wygląda biały czy beżowy. Do dziecięcego pokoju warto wybrać jedną z barw tęczy. Kolory pomagające się skupić, zrelaksować i lepiej przyswoić wiedzę to zielony i niebieski.

Na ścianach pokrytych tapetą, jeśli jest gładka, również możesz wykonać rysunki od szablonu. Alternatywą są naklejki na ściany, często wykonane z matowej folii samoprzylepnej. Jeśli zamówisz je u producenta, możesz liczyć na rozmiar idealnie dopasowany do Twojej ściany. Naklejki dobrze sprawdzają się w we wszystkich pokojach, ale to w dziecięcym stanowią hit. Jeśli przedstawiają ulubioną postać z bajki, warto, by znalazły się przy łóżku lub w kąciku służącym do zabawy.

© 2013-2020 by SN2.EU