piątek, 19 styczeń 2018 13:14

Zdrowe warzywa z ogrodu – jak je wyhodować?

Pełnowartościowe i dobrze zbilansowane posiłki są podstawą zdrowej diety i dobrego samopoczucia. Trudno jest sobie wyobrazić bez porcji witamin w postaci świeżych warzyw.

Nie jest łatwo zadbać o właściwe odżywianie, oparte na zdrowych i wartościowych produktach. Warzywa, które możemy kupić w supermarkecie często pozostawiają wiele do życzenia, bo oprócz witamin dostarczają również toksyn, którymi nasiąkły w trakcie uprawy. Rozwiązaniem może być oczywiście przydomowa uprawa warzyw i założenie własnej grządki. Warto mieć przy tym na uwadze, że wobec kaprysów pogodowych (nader częstych w naszej strefie klimatycznej) najlepszym pomysłem okazują się szklarnie ogrodowe.

Doświadczeni plantatorzy radzą, szklarnie ogrodowe że pozwalają na utrzymywanie najlepszych warunków do wzrostu warzyw. Dzięki specjalnej konstrukcji i właściwościom użytych materiałów, szklarnie ogrodowe maksymalnie wykorzystują dobroczynny wpływ promieni słonecznych i zapewniają warunki idealne do stworzenia mikroklimatu, w którym mogą powstać obfite plony.

Inwestycja w budowę szklarni ogrodowych procentuje w przyszłości nie tylko zdrowiem, dobrym samopoczuciem i przepysznymi, świeżymi warzywami, ale także – obniżeniem kosztów uprawy. Warto wiedzieć bowiem, że warzywa wzrastające w odpowiednich warunkach nie będą potrzebowały sztucznych nawozów ani oprysków. Trzeba tylko pamiętać o znalezieniu odpowiedniego miejsca w ogrodzie i właściwym montażu. Warto również zastanowić się, czy zależy nam na uprawach całorocznych czy sezonowych. Szklarnie ogrodowe mogą bowiem służyć także zimą, ale wówczas potrzebne jest odpowiednie docieplenie.

Ogrodową plantację warto uzupełnić ziołami, na przykład posadzonymi w doniczce na kuchennym parapecie. W domach możemy z powodzeniem uprawiać również niektóre drzewka owocowe, jak choćby cytrynę. Różnica w smaku i wyglądzie jest kolosalna. Każdy, kto zasmakował własnych warzyw wyhodowanych w szklarniach ogrodowych, nawet nie spojrzy na produkty, które oferują markety spożywcze.

© 2013-2020 by SN2.EU