piątek, 05 styczeń 2018 09:26

Najbardziej przydatne narzędzia ogrodnicze

Mając dom z ogrodem trzeba się wiele napracować, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, aby dom i jego otoczenie zawsze wyglądały ładnie.

Jednak, aby zadbać o wygląd ogrodu potrzebne są pewne narzędzia. Wbrew pozorom przyda się nie tylko kosiarka do przystrzygania trawy, ale też środki chwastobójcze czy sekator dwuręczny, aby przyciąć krzewy, które można posadzić jako naturalny płotek dookoła posesji, co w Polsce jest bardzo popularne. Najwięcej pielęgnacji wymagają rabatki z kwiatami czy warzywniak. Zatem co można uznać za najbardziej przydatne narzędzia ogrodnicze?

Lista narzędzi dla początkujących

Wszystko zależy od tego jaki rodzaj ogrodu preferujemy. Jeśli chcemy mieć tylko równy trawnik i ładny żywopłot wystarczą kosiarka i np. sekator elektryczny albo ręczny. Może się przydać też podkaszarka i łopata, a na pewno grabie. Ogród trzeba też podlewać konewką albo zamontować system nawadniający. Jednak wystarczy naprawdę minimum narzędzi, aby zapanować nad takim ogrodem.

W wypadku ogrodu z kwiatami, polami trawy czy rabatkami z warzywami potrzeba będzie więcej niż łopata, grabie i kosiarka. Zawsze przyda się konewka czy wąż ogrodowy o dużym zasięgu, zwłaszcza gdy na zewnątrz domu jest jeden kran, a ogród jest zarówno z tyłu jak i z przodu posesji. Do sadzenia roślin przyda się mała łopatka i mini grabki tak zwane pazurki. Przydatne mogą też być szpatułki do pikowania roślin czy ręczny kultywator, zwłaszcza jeśli mamy zamiar sadzić warzywa bulwiaste jak ziemniaki. Potrzebna może też okazać się taczka, którą można na przykład rozwieść nawóz czy przewieźć zakupione sadzonki z podjazdu do domu, na jego tył gdzie większość osób uprawia ogród warzywny.

Jak wybierać narzędzia do ogrodu?

Narzędzia ogrodnicze pojawiają się sezonowo nawet w osiedlowych marketach. Jednak przez cały rok dostępne są w sklepach z wyposażeniem dla domu i ogrodu czy też w marketach budowlanych. Przy zakupie warto jednak nie sugerować się tylko ceną, a tym czy narzędzia wyglądają solidnie, są funkcjonale i np. dobrze leżą w dłoni. Takich sprzętów nie kupuje się co roku, więc powinny być nie tylko trwałe, ale też ergonomiczne. Dlatego też nie zawsze ważne jest, gdzie je kupimy. Ważniejsze jest, aby spełniały swoje funkcje.

© 2013-2020 by SN2.EU