poniedziałek, 18 wrzesień 2017 06:01

Budynek z płyt warstwowych - czy musi wyglądać jak pudełko?

Płyty warstwowe, jako zewnętrzne pokrycia budynków są stosowane od wielu lat. Cechuje je nie tylko dobra izolacyjność, ale także szczelność. Są łatwe w montażu i dodadzą uroku praktycznie każdemu budynkowi.

 

Podczas wykończenia rogu budynku często pojawiają się problemy. Trudno ocenić, czy płyty warstwowe spiszą się tutaj na medal. Jak się okazuje, montaż płyt warstwowych na narożniku budynku nie stanowi problemu. Dzięki odpowiedniej obróbce plastycznej budynek będzie wyglądał dobrze. Często w tym wypadku stosuje się prefabrykowaną, giętą płytę warstwową. Panuje tutaj pełna dowolność i co do wymiaru i kształtu narożnika. Możliwe jest także tworzenie ścian po łuku, gdzie w przypadku innych materiałów wydaje się to niemożliwe. Moment łączenia w większości przypadków jest niewidoczny. Chociaż na początku przypomina nam pudełko, tak w efekcie końcowym tego nie widać. Wiele współczesnych budynków jest wykonanych właśnie w oparciu o płyty warstwowe.

Na przestrzeni lat płyta warstwowa nie uległa zmianie. Każda z nich składa się z dwóch wyprofilowanych blach i wewnętrznej warstwy termoizolacyjnej. Warto podkreślić, że każdy budynek jest inny i wręcz konieczne jest stosowanie innych płyt warstwowych. Odpowiednio wyprofilowane stawiają budynek w zupełnie innym świetle. Do wyboru mamy płyty styropianowe, z wełny mineralnej i poliuretanowe. W zależności od wykonanego materiału są niepalne, dlatego montuje się je w budynkach, które są narażone na wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia płomieni.

© 2013-2020 by SN2.EU