środa, 21 czerwiec 2017 10:20

Organizacja uroczystości w domu z wykorzystaniem wynajmowanych mebli

Organizacja ważnych uroczystości rodzinnych wiąże się zawsze z dużymi wydatkami i nie każdego stać na wynajęcie sali bankietowej. Z drugiej strony organizacja nawet niewielkiej uroczystości w domu czy mieszkaniu niesie za sobą podstawowy problem – brak odpowiednich mebli i miejsca, tak aby wszyscy goście czuli się komfortowo i mieli jednocześnie zapewnioną swobodę ruchów. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

 

Jakie meble wynająć na uroczystość rodzinną organizowaną w domu?

Jednym z rozwiązań, które pozwolą na sprawną organizację uroczystości rodzinnej w domu, jest wynajęcie mebli bankietowych. Stoły okrągłe sprawdzą się w czasie niewielkich imprez, kiedy zależy nam na kameralnej atmosferze i w uroczystości uczestniczy niewiele osób. Warto przy tym pamiętać, że stół okrągły wymaga stosunkowo dużej przestrzeni, aby osoby przy nim siedzące miały zapewniony komfort siadania przy stole i odchodzenia od niego. Przy większej liczbie gości oraz stosunkowo niewielkim pomieszczeniu warto rozważyć możliwość wynajęcia stołu w kształcie kwadratu lub prostokąta.

Oprócz stołu warto wynająć również komplet krzeseł, które będą stylistyką pasowały do stołu. Firmy wynajmujące meble często w swojej ofercie mają również szeroki wybór bielizny stołowej – serwet i obrusów, które są dopasowane wymiarami do wynajmowanych mebli. Takie rozwiązanie pozwoli na stworzenie spójnego i estetycznego wystroju wnętrza w czasie rodzinnej uroczystości.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble na rodzinną uroczystość organizowaną w domu?

Meble powinny być przede wszystkim solidne – wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia. Dlatego lepiej wybrać nieco droższe meble drewniane z metalowymi elementami niż tańsze meble wykonane z tworzyw sztucznych. Warto też zwrócić uwagę, czy meble są łatwe do transportu – np. istnieje możliwość ich szybkiego i łatwego montażu i demontażu, a także czy posiadają zabezpieczenia przed samoistnym rozłożeniem się. W przypadku stołów warto zwrócić uwagę, na to, czy obrzeże blatu jest odpowiednio zabezpieczone oraz posiada rant ułatwiający przenoszenie.

© 2013-2020 by SN2.EU