piątek, 24 luty 2017 14:13

Przedpokój urządzony w stylu kolonialnym

Wielu wielbicieli klasyki w egzotycznym wydaniu decyduje się na styl kolonialny. Dzięki niemu można stworzyć naprawdę efektowne przestrzenie, które cechują się unikatowym wyglądem. Jak urządzić przedpokój w tym właśnie stylu? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

 

Styl kolonialny na pewno przypadnie do gustu osobom czującym się komfortowo w sklepach indyjskich, ale i lubiącym oryginalną elegancję i doceniającym szlachetne materiały. Meble te tworzone są z litego drewna gatunków egzotycznych, na przykład drewna tekowego, mango, palisandra, które wyróżniają się ciemną kolorystyką. Dopełnieniem są misterne dekoracje, które nadają im unikatowego uroku.

Gdy pragniesz urządzić przedpokój w stylu kolonialnym, w takim przypadku w sklepach znajdziesz najróżniejsze meble kolonialne, które doskonale sprawdzą się w tej właśnie przestrzeni. Przede wszystkim potrzebne będą lustro, wieszak, także pomocna może być wąska konsola do ustawienia pod ścianą. Gdy mamy więcej przestrzeni do wykorzystania, pomocnym wyborem będzie komoda z szafkami, w której będzie można trzymać obuwie, a także siedzisko kolonialne z uniesionymi w górę łukowatymi podłokietnikami.

Jako dekoracje świetnie sprawdzą się lampa stołowa z masywną bazą i tkaninowym kloszem, ozdobny zegar w korespondującym kolorze, palma lub storczyk w doniczce czy też inne kolonialne drobiazgi – świecie, puzderka, misy.

Jeżeli chodzi o wybranie odpowiednich materiałów na ściany i podłogi, tutaj dominują głównie kolory ziemi. Na podłogę sprawdzi się ciemne drewno lub terakota lub płytki ceramiczne. Ściany wykończyć można w uniwersalnym kolorze bieli, ale też w beżu, odcieniu oliwkowym czy też w eleganckiej szarości.

Jeżeli wobec tego doceniasz eleganckie przestrzenie z nutką orientu, styl kolonialny to kapitalna propozycja. Dzięki niemu powitasz swoich gości od progu w efektownym stylu. Meble i dekoracje w stylu kolonialnym możesz zakupić obecnie głównie w sklepach internetowych oraz wybranych sklepach stacjonarnych – adresy także można znaleźć on-line.

© 2013-2020 by SN2.EU