środa, 17 luty 2016 17:39

Aerograf – precyzyjne malowanie nie ma już żadnych tajemnic

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że artyści tworzą tak piękne wzory na maskach samochodów, ścianach czy zwykłych kartkach papieru? Nie masz pojęcia, w jaki sposób wykonane zostały realistyczne motywy płomieni i inne subtelne detale? Odpowiedź jest bardzo prosta – wykorzystano do tego aerograf.

Czym jest to tajemnicze urządzenie? Można je przyrównać do pistoletu podłączonego do kondensora. Przez podłączoną do aerografu przepływa powietrze, które wypycha farbę na malowaną powierzchnię. Pierwsze aerografy były znane już tysiące lat temu. Ludzie dmuchali w specjalne rurki, które rozpryskiwały farbę. Jednak takie malowanie było bardzo nieporęczne i trwało długo. Dzisiejsze aerografy to wysoce specjalistyczny sprzęt, który pozwala na precyzyjne malowanie.

Modelarstwo, prace retuszerskie, malowanie, zdobienie karoserii… to tylko niektóre z dziedzin, w których można wykorzystać aerograf. Sklep Magma oferuje szeroki wybór aerografów zarówno do użytku hobbystycznego, jak i profesjonalnego. Specjalistyczne urządzenia do malowania posiadają wiele końcówek, które pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów w czasie malowania. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu siły napływu powietrza można uzyskać bogatą paletę odcieni i tonacji kolorów. Do malowania przy pomocy aerografu najlepiej korzystać ze specjalnych farb, które pozwalają najlepiej wykorzystać możliwości tego urządzenia. W sklepie dostępne są modele dla początkujących użytkowników, o bardzo intuicyjnej obsłudze. Znajdą tu coś dla siebie również zaawansowani użytkownicy, którzy pragną czegoś więcej.

Decydując się na zakup aerografu warto od razu zaopatrzyć się w akcesoria pasujące do danego modelu np. stojak czy słoiki do aerografu. Jednak najważniejsze jest to, aby dobrać odpowiedni kondensator, który pozwoli na wydajną i komfortową pracę z urządzeniem. Jeżeli nie wiemy, na jaki model się zdecydować, warto zapytać się konsultanta w sklepie, który doskonale dobierze wszystkie dodatkowe produkty pasujące do wybranego przez nas aerografu.

Jeżeli wszystko będzie idealnie dobrane do siebie, to pozostanie już tylko opanowanie podstawowych technik używania aerografu i tworzenie wyjątkowych zdobień.

© 2013-2020 by SN2.EU