czwartek, 11 luty 2016 13:51

Remont – a co z podłogą?

Sama myśl o remoncie może przyprawiać o dreszcze i stres. W głowach automatycznie pojawia się milion pytań. Kiedy zrobić remont? Skąd wziąć pieniądze na to wszystko? Który kolor będzie najlepiej pasować do mebli? Gdzie kupić odpowiednie produkty? Aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z remontem, warto wcześniej wszystko dokładnie zaplanować oraz zadbać, aby używać jak najlepszych materiałów.

Dzięki temu remontowane powierzchnie wytrzymają dłużej w idealnym stanie, a kolejny remont nie będzie martwił przez długi czas.

Przy odświeżaniu mieszkania istotne jest, aby pamiętać o podłogach. W przypadku parkietów i drewnianych powierzchni należy dobrać odpowiednie lakiery do parkietów. Wysokiej jakości lakiery ochronią podłogę przed zarysowaniami i zniszczeniami oraz pozwolą dłużej cieszyć się blaskiem parkietu. Bardzo szeroki wybór produktów do pielęgnacji podłóg znajduje się w sklepach internetowych, których asortyment w pełni poświęconym jest drewnianym elementom podłogowym oraz ich pielęgnacji. Sklepy oferują produkty niezbędne przy kładzeniu nowej podłogi, takie jak kleje, ale także do konserwacji (między innymi lakiery, oleje, woski). 

Odpowiednio dobrane lakiery do parkietów zabezpieczą drewno przed działaniami wody, uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi oraz uderzeniami. Podkreślą ponadto piękno, jakość oraz barwę parkietu. Ciekawą propozycją jest olej barwiący, który obok zmiany koloru impregnuje drewno. Nie zostawia on plam i bardzo łatwo się rozprowadza, dzięki czemu szybko uzyska się elegancki wygląd parkietu. W sklepie znajdują się produkty różnych firm, ale wszystkie charakteryzują się wysoką jakością. Artykuły są dostępne w różnych pojemnościach w zależności od potrzeb klientów.

Wybierając produkty do pielęgnacji i impregnacji drewnianych podłóg należy dokładnie sprawdzić, co oferuje dany produkt – czy jest to produkt jedno czy wielofunkcyjny. Należy również dobrać go odpowiednio do gatunku drewna – innych lakierów czy olejów będą wymagały gatunki drzew rodzimych, a innych drewno z drzew egzotycznych.

Przed użyciem produktów pielęgnacyjnych należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Aby uzyskać pożądany efekt, podłoga musi być przede wszystkim czysta i sucha.

© 2013-2020 by SN2.EU