czwartek, 05 marzec 2015 14:13

Siła prostoty z natury do kuchni

Zamiłowanie do materiałów naturalnych we wnętrzach to nie słabnący trend w aranżacji wnętrz. Tam, gdzie nie można zastosować surowego kamienia, betonu czy drewna, przychodzą z pomocą płytki ceramiczne idealnie naśladujące naturalne pierwowzory

. Zabudowa ściany nad zlewem jest miejscem najbardziej narażonym na wilgoć i zabrudzenia. Aranżację tego miejsca należy zaplanować zarówno pod kątem estetycznym, jak i praktycznym. Z szerokiej oferty płytek ceramicznych i gresów marki Ceramstic każdy zwolennik naturalnych materiałów w kuchni znajdzie coś dla siebie.

Kuchenna ściana mająca bezpośredni kontakt ze zlewem, jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie wilgoci oraz na zabrudzenia. Mycie naczyń z użyciem detergentów, obieranie owoców i warzyw powoduje, że z czasem miejsce to mocno traci na pierwotnym wyglądzie. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w dobrej jakości, wytrzymałe i estetyczne materiały aranżacyjne. Płytki ceramiczne są najpopularniejszym rozwiązaniem na zabudowę ściany nad zlewem. Są bowiem odporne na wysoką temperaturę, uderzenia, ścieranie, czy środki chemiczne. Marka Ceramstic ma bogatą ofertę kolekcji, które idealnie się sprawdzą w każdej kuchni.

Z miłości do betonu
Kolekcja Konkret to nowoczesna interpretacja betonu, w dwóch odcieniach szarości. Dostępna jest w postaci błyszczącej glazury i satynowego gresu. Surowe wnętrze można ozdobić szeroką gamą dekoracji czy listew. Ciekawy efekt uzyskamy łącząc płytki kolekcji z dekoracjami Paris. Designerskie grafiki przedstawiające Wieżę Eiffla z ciekawą formą czerwonego napisu, dobrze skomponują się z surowością szarych płyt. Natomiast stonowane dekoracje Skyline, jakby namalowane akwarelami, to propozycja dla wielbicieli wielkomiejskich aranżacji. Malownicze drapacze chmur nadmorskiej metropolii, w wersji lekko rozmytej, stworzą niezwykle miejski klimat. Płytki idealnie skomponują się także z chłodem bieli i, kontrastowo, z ciepłem drewna zabudowy kuchennej. Funkcjonalne i nadal niezwykle modne jest zastosowanie płytek ceramicznych na pozostałych ścianach w kuchni – doradza Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Najlepiej wybrać płytki wielkoformatowe. Ich głównym atutem jest efekt optycznego powiększenia. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Układając płytki wzdłuż lub w poprzek ścian można sprawić, że kuchnia będzie wydawać się optycznie szersza, dłuższa lub wyższa, co jest szczególnie istotne przy niewielkim metrażu.

Loft I Love
Dla minimalistów i estetów, gdy wzór betonu na ścianie to za mało, a dekoracja to już nazbyt, warto przyjrzeć się kolekcji glazury Loft. Płytki Concrete, w rozmiarze 60x30 cm, idealnie odzwierciedlają rysunek betonu, a ów wzór na każdej z nich jest zróżnicowany, przez co naśladują go jeszcze dokładniej. Dla ciekawszego efektu warto przy aranżowaniu płytek mieszać ich wzory czy obrócić o 180 stopni. Szarą, betonową taflę można przełamać dekoracyjną, połyskującą glazurą Carpet, z misternym wzorem z perskiego dywanu. Takie połączenie doda kuchni stonowanej elegancji, nie ujmując jej niczego z nowoczesnego i minimalistycznego charakteru.


Królestwo za herbatkę
Zwolenników stylu skandynawskiego i jego dominującej bieli, zainteresować powinny dekoracje Tea Time. Subtelne herbaciane printy mogą w bardzo ciekawy sposób ożywić jasne ściany, tak chętnie wybierane do polskich kuchni. Dekory pięknie skomponują się z białą glazurą Opp! White. Nowoczesne i proste wnętrze, z białymi szafkami i blatem w kolorze naturalnego drewna będzie idealnym tłem dla misternych dekorów z tej kolekcji.

Dossier produktów:

Konkret - Konkret Grafit – glazura 60x30 cm, cena: 70,93 zł/m²
Konkret - Konkret Grys – glazura 60x30 cm, cena: 70,93 zł/m²
Loft Concrete – glazura 60x30, cena: 93,30 zł/m²
Loft Carpet – glazura 60x30, cena 95,89 zł/m²
Opp! Tea Time – dekor, cena: 64,99 zł /szt.
Konkret Skyline - dostępny w wymiarach 4 x60x30cm - 231,42 zł/kpl.

© 2013-2020 by SN2.EU