piątek, maj 24, 2024
środa, 05 luty 2014 17:33

Zima w ciepłym domowym zaciszu

Zima zagościła u nas na dobre. Za nami, ale i jeszcze przed nami mroźne, pełne śniegu tygodnie. Pomimo pięknych widoków za oknem, temperatura nie zachęca do wieczornych spacerów oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu. Urokliwą zimę często wolimy oglądać przez okno – otuleni w ciepłe koce i z kubkiem gorącej herbaty.


Kiedy na zewnątrz panują minusowe temperatury, nawet ciepło ubrani po kilku minutach spaceru marzymy o tym, aby jak najszybciej znaleźć się z powrotem w ciepłym domu. Jednak nie da się ukryć, że magia zimy – śnieg skrzypiący pod nogami, mroźne wzory na szybach, czy mieniący się delikatnym blaskiem biały puch – sprawia, że chcemy się nią cieszyć. Najchętniej siedząc przy ogniu kominka, z ulubioną książką w dłoni i rozgrzewającym napojem.

Zimowe, domowe wieczory mają swój niepowtarzalny klimat i nikt temu nie zaprzeczy. Wystarczy kilka drobnych dodatków, aby magiczna aura zagościła w mroźne dni w naszych mieszkaniach. Jak tego dokonać? Wybierając akcesoria i dodatki, które są miękkie, przytulne i ciepłe oraz nawiązują do takich symboli zimy, które lubimy.

Chcąc przenieść widoki zza okna do naszego wnętrza, pamiętajmy o kilku prostych zasadach. Najważniejsze jest oświetlenie, to ono tworzy klimat. Nie ma nic bardziej magicznego niż blask świec, szczególnie zimą, kiedy bardzo wcześnie robi się ciemno.

Małe świeczniki, lampiony, tee-lighty ustawione w różnych miejscach sypialni sprawią, że nasz pokój stanie się przytulny, a aura nastrojowa. Druga zasada, o której warto pamiętać – nie przesadźmy z ilością zimowych elementów. Symboliczne dwa, trzy zimowe dodatki w zupełności wystarczą. I ostatnia, najważniejsza zasada – wnętrze ma oddawać charakter jego właściciela i współgrać z całym mieszkaniem. Jeśli nasz dom jest urządzony w stylu klasycznym, niech zimowe akcenty współgrają z meblami i dodatkami.

Empik przygotował kolekcję „Zimowe opowieści”, dzięki której bajkowy klimat mroźnych wieczorów i poranków możemy przenieść w przyjemnej i wygodnej formie do naszych mieszkań. Obrazy z wizerunkami zwierząt, kolorowe ramki na zdjęcia z zimowymi symbolami, dziadki do orzechów, kubki – tradycyjne oraz elektryczne, świece, świeczniki, poduszki z motywem zwierząt, pojemniki ceramiczne czy lampiony z pewnością umilą nam niejeden zimowy wieczór i pozwolą w dobrym nastroju dotrwać do wiosny.
Jeśli mróz na zewnątrz nas nie zniechęca i chętnie spędzamy czas wolny aktywnie, nie zapominajmy o ciepłych szalikach i czapkach.

Kolekcja „Zimowe opowieści” jest dostępna we wszystkich salonach Empik i na Empik.com