czwartek, 09 styczeń 2014 18:31

Karnawał w stylu GLAM

 Przed nami okres balów i zabaw, który w tym roku potrwa aż do 5 marca! Domówki u znajomych, szalone noce w klubach czy karnawałowe koncerty wymagają specjalnej oprawy: nowej bądź odświeżonej fryzury, starannego makijażu oraz odpowiedniego do miejsca stroju, który zabłyśnie dzięki oryginalnym dodatkom. Co będzie w tym sezonie modne? Na pewno blask w stylu glamour i szalona zabawa!

Choć oficjalnie karnawał rozpoczyna się w święto Trzech Króli, to wiele osób za jego początek uznaje już pierwszy dzień Nowego Roku. Data zakończenia karnawału jest bardziej jednoznaczna, choć ruchoma i przypada w Środę Popielcową. Jedno jest pewne –karnawał jest czasem szalonej zabawy, pozwala nam zdystansować się od codziennych problemów i nieco oddalić od rzeczywistości.

 Karnawał świętuje się w niemal we wszystkich kulturach i krajach świata. Choć za miejsce jego narodzin uznaje się starożytną Grecję, nazwa karnawał pochodzi z języka włoskiego, a jeszcze głębiej łaciny. Włoskie carne vale można by przetłumaczyć jako pożegnanie mięsa przed rozpoczynającym się postem. Gdyby natomiast poszukać innej etymologii jego nazwy, znajdziemy ją w starożytnym Rzymie, gdzie carrus navalis, a więc wóz w kształcie okrętu, towarzyszył świątecznej procesji ku czci Izydy, a później Dionizosa. 

Starożytne korzenie długiego i radosnego święta wywodzą się z kultów płodności i agrarnych - to właśnie dzięki nim karnawał od swoich początków bardzo ściśle związał się z tańcem. Kiedyś od tego jak wysoko w tanecznym pląsie skakali uczestnicy karnawału zależeć miała obfitość plonów. Taniec i oryginalny strój aż do dziś pozostają wyznacznikami dobrej karnawałowej zabawy.

Dziś karnawałowy styl wszystkim kojarzy się z blaskiem złota, srebra, kryształu i lustrzanych kul ponad dyskotekowymi parkietami. Choć tworzy go cała paleta intensywnych kolorów, za karnawałową klasykę uznaje się wieczorową głęboką czerń, która podkreśla bogate dodatki odbijające światło. W karnawałowym stylu trudno o przesadę, ale umiar nawet w karnawale jest mile widziany. W balowej sukni zawsze lepiej wyglądać jak Audrey Hepburn niż czerpać pełnymi garściami z barokowego przepychu, który w nadmiarze zawsze robi przytłaczające wrażenie.

Tegoroczny karnawał nabierze prawdziwego blasku i zalśni złotem i srebrem! Dla wielbicieli stylu glamour w jego karnawałowym wydaniu Empik przygotował kolekcję „Karnawał w stylu GLAM”. Elegancie ozdoby i akcesoria będą nie tylko idealnym dopełnieniem karnawałowego stroju i każdego balu czy prywatki, ale także pozwolą na dłużej zatrzymać klimat karnawału w naszych domach.

W skład kolekcji wchodzą: błyszczące balony, tajemnicze weneckie maski, kapelusze, opaski z kokardkami w stylu vintage, błyszczące kopertówki, okulary z wąsami czy diademy i stylowe piersiówki. Gwarancją szampańskiej zabawy do samego rana będą wiaderka na lód, coolery i shakery oraz eleganckie czarne kieliszki.

Kolekcję uzupełniają akcesoria karnawałowe do wystroju wnętrz, wśród których znajdziemy między innymi: cekinowe poduszki, małe i duże budziki z kryształkami, eleganckie ramki oraz lustrzane kule, które przeniosą do naszych domów klimat klubów disco.

Kolekcja „Karnawał w stylu GLAM” jest dostępna w wybranych salonach Empik oraz na Empik.com.

 

© 2013-2020 by SN2.EU