środa, 09 październik 2013 15:17

w)Murowana redukcja kurzu

Rewolucyjność centralnych odkurzaczy polega na tym, że cały system instalacyjny ukryty jest w ścianach budynku. To właśnie tam znajdują się wszystkie rury i kształtki, którymi kurz odprowadzany jest do jednostki centralnej. Jedynym polskim producentem elementów instalacyjnych centralnego odkurzania jest firma UST-M z Tomaszowa Mazowieckiego.

 

System Vacu USM od UST-M to kompleksowe rozwiązanie z zakresu centralnego odkurzania. W ofercie firmy znajdziemy wszystkie jego elementy – od jednostek centralnych po gniazda ssące. A także jedyne produkowane w Polsce i jedne z nielicznych wytwarzanych w Europie rury i kształtki.

Gwarancja w ścianie

Wykonane z PVC rury i kształtki Vacu USM objęte są aprobatą Instytutu Techniki Budowlanej. PVC posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu do elementów instalacyjnych systemu nie przylegają drobinki kurzu. Rury Vacu USM produkowane są metodą wytłaczania w odcinkach prostych, natomiast kształtki – metodą wtrysku. Wszystkie elementy mają rozmiar 2”, czyli 50,8 mm.  Rury i kształtki przeznaczone są do instalacji centralnego odkurzania nie tylko w mieszkaniach, ale także w biurach, domach jednorodzinnych czy obiektach użyteczności publicznej. Podciśnienie wytwarzające się wewnątrz rurociągu podczas pracy odkurzacza centralnego nie może przekraczać 37,4 kPa. Elementy montuje się w ścianach w kanałach instalacyjnych oraz w podłodze pod wylewką. Instalacja może także zostać podwieszona przy stropie w piwnicy za pomocą uchwytów do rur, a także przymocowana do belek stropowych na poddaszu. Dzięki szerokiemu asortymentowi kolanek, trójników i muf można ją stosować również tam, gdzie mamy do czynienia z wąskimi przejściami czy ostrymi zakrętami. Należy jednak pamiętać, aby nie umieszczać jej w pobliżu źródeł ciepła, np. przy kominku.

Niezwykle proste jest łączenie poszczególnych elementów systemu, które spaja się ze sobą specjalnym klejem.  Ponadto prawidłowo zainstalowane rury, dzięki specjalnemu kolanku montowanemu tuż za gniazdem ssącym, nie zapchają się przypadkowo wciągniętym drobnym przedmiotem, takim jak długopis czy niewielka zabawka.

System centralnego odkurzania to inwestycja na długie lata. Właśnie dlatego wszystkie elementy instalacyjne Vacu USM zostały objęte 20-letnią gwarancją.

Cena: 300 zł dla przykładowego domu o powierzchni do 200 m2

© 2013-2020 by SN2.EU