środa, grudzień 06, 2023
wtorek, 12 kwiecień 2016 14:02

Wakacje 2016

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już dzisiaj warto zastanowić się nad tym, jak spędzimy nasz wymarzony urlop. To już ostatni dzwonek na rezerwację hotelu czy pensjonatu.

Biura podróży oferują nam mnóstwo ciekawych propozycji. Może warto wybrać się w ciepłe kraje, poleżeć na egzotycznej, piaszczystej plaży, pod lazurowym niebem i przejrzystą wodą? Częstym wyborem pada Grecja. Niewiele mniej osób wybiera się do Hiszpanii. Mowa oczywiście o krajach europejskich, czemu jednak nie wybrać się gdzieś dalej? Dużym zainteresowaniem cieszy się Tunezja i Egipt, choć w tym roku turystów będzie tu mniej. Piramidy i wycieczki na wielbłądzie przyciągały co roku miliony turystów z całego świata, ostatnie wydarzenia zmieniły jednak tą tendencję. Przed każdą egzotyczną wyprawą należy jednak pamiętać o obowiązkowym szczepieniu przeciwko chorobom, na jakie będziemy narażeni.

Nie każdemu odpowiada aż tak skrajnie gorący, afrykański klimat. Dla tych, którzy preferują inną rozrywkę, również znajdzie się mnóstwo możliwych atrakcji, wiele z nich również w Polsce. Jednym z nich jest czarter łodzi motorowych nad Zalewem Szczecińskim. Świetna rozrywka, niezapomniana przygoda, do tego tanio i blisko.. czegóż chcieć więcej? Czarter łodzi motorowych to świetna oferta dla zapalonych żeglarzy, ale też dla zupełnych nowicjuszy w tej dziedzinie. Możliwe jest wynajęcie jachtu razem z załogą, nie jest konieczne posiadanie żadnych uprawnień żeglarskich.

Jeżeli zamiast wody, preferujemy raczej górski klimat, świetnym miejscem na niezapomniane wędrówki są Bieszczady. Częstym celem bieszczadzkich wypraw jest oczywiście najwyższy szczyt, Tarnica. Jednak dla nowych miłośników gór są też inne, mniej wymagające możliwości. Jedną z nich jest piękna Połonina Wetlińska, z legendarną Chatką Puchatka, którą każdy musi odwiedzić chociaż raz w życiu. Górscy amatorzy mogą też na wakacyjny wypoczynek wybrać się do Zakopanego, wyjechać kolejką na Gubałówkę, a może nawet zdobyć Rysy?

Możliwości na niezapomniane wakacje jest całe mnóstwo. Również w kwestii zakwaterowania mamy ogrom możliwości. Możemy standardowo zatrzymać się w hotelu, pensjonacie. Możemy odwiedzić prywatne gospodarstwo agroturystyczne czy wynająć domek letniskowy. Amatorzy bardziej ekstremalnych warunków mogą zatrzymać się na polu namiotowym czy kempingu, a nawet spędzić kilka dni na jachcie. Możliwości jest tak wiele, ile ludzkich pomysłów. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.