poniedziałek, 22 lipiec 2013 15:34

Miejsca, które warto obejrzeć: Kaplica Sykstyńska. +Video

Wszyscy o niej słyszeli, jednak kiedy mielibyśmy coś więcej o niej powiedzieć, każdy by nabrał wody w usta. Czym więc jest Kaplica Sykstyńska? Tego i znacznie więcej dowiecie się, kiedy poświęcicie kilka minut na poniższy artykuł.
Czym jest...Kaplica Sykstyńska?
Jest to papieska kaplica w Pałacu Watykańskim. Rzekomo była wybudowana w latach 1475-1483 z fundacji papieża Sykstusa IV. Na Kaplicę składa się prostokątne pomieszczenie o wymiarach: 40,93 m x 13,41 m na 20,70 m, przykryte sklepieniem kolebkowym z lunetami, podzielone ażurową balustradą wykonaną przez Mino da Fiesole.

Gdzie się znajduje?
W Watykanie w Pałacu Watykańskim.

Dlaczego jest takie wyjątkowe?
To właśnie w tej Kaplicy odbywa się konklawe, czyli wybór nowego papieża. Dzięki specjalnemu piecowi wstawianemu na czas wyborów zebrani kardynałowie ogłaszają czy dokonali już swego wyboru czy też nie.

Atrakcje turystyczne
Ściany i sufit Kaplicy ozdabiają liczne freski – najstarsze, wykonane w latach 1481-1483 można podziwiać na podłużnych ścianach. Tutaj także możemy podziwiać przepiękne freski wykonane przez Michała Anioła, nazywane Nową Sykstyną. Ścianę po lewej stronie zdobi sześć scen ze Starego Testamentu, natomiast po prawej stronie – sześć scen z Nowego Testamentu.

Potrzebujesz więcej informacji?
Oficjalna strona: http://www.vatican.va/various/cappelle/sistina_vr/

Filmik: http://youtu.be/k3TDbDfYK6M

Media

© 2013-2020 by SN2.EU