poniedziałek, 15 lipiec 2013 16:08

Sposób na ciekawy wypoczynek za małe pieniądze

Wielu z nas chciałoby odpocząć na urlopie, wyjechać gdzieś, zobaczyć coś ciekawego. Zagraniczne wczasy są drogie, wynajęcie czegoś nad polskim morzem niewiele tańsze lub czasem nawet droższe. Są jednak miejsca gdzie można wyjechać, odpocząć i być jeszcze bardziej zadowolonym.
 

Sposobów na udany urlop jest wiele. Często usłyszeć można stary dowcip, że jeżeli Polak jest na urlopie wszyscy pytają go co remontuje. Jest tak między innymi dlatego, że nie stać nas na wiele rzeczy, a tym bardziej na wczasy. Okazuje się jednak, że aby wypocząć wcale nie trzeba jechać do luksusowego kurortu w ciepłych krajach czy smażyć się na plaży nad Bałtykiem. Tak na prawdę aby dobrze odpocząć i zażyć nieco ruchu warto pomyśleć o całkiem innym kierunku i innych formach relaksu. Oto kilka propozycji na twórcze i ciekawe spędzenie wolnego czasu oraz na doładowanie baterii przed powrotem do pracy.

Świetnym sposobem na poprawę kondycji i dotlenienie się są piesze wędrówki górskie. W naszym kraju mamy tak piękne górskie okolice, że można wędrować cały tydzień od schroniska do schroniska i zobaczyć na prawdę piękne miejsca. Do wyboru mamy trasy łatwiejsze, trudniejsze oraz trasy z elementami wspinaczkowymi. Wszystko uzależnione jest od naszych predyspozycji. Taką formę spędzania wolnego czasu trzeba jednak lubić, a nie każdy jest zwolennikiem aż takiego wysiłku fizycznego. Można także pokonywać góry na rowerze. Jest to także chętnie wybierana forma relaksu jednak tu potrzebny jest rower dostosowany do takich terenów - amortyzowany z szerszymi oponami i przełożeniami terenowymi. Koszty pieszych wycieczek i wycieczek rowerowych? Piesze oczywiście darmowe jedyny koszt to nocleg w schronisku i wyżywienie. Jeżeli mamy rower sprawa wygląda identycznie. Koszty znikome, a satysfakcja ogromna.

Dla tych, którzy nie lubią się aż tak męczyć lub nie pasjonuje ich zdobywanie gór ciekawym rozwiązaniem jest wypad nad jezioro czy rzekę pod namiot. W wielu miejscach przy jeziorach czy rzekach stworzono pola namiotowe czy miejsca na biwak. Łatwo znaleźć także przystań gdzie możemy wypożyczyć łódkę, kajak czy rower wodny. Na rzekach organizowane są spływy co z pewnością byłoby ciekawym i dostarczającym adrenaliny przeżyciem. Koszty? Znikome. Pola namiotowe są bardzo tanie, dochodzi wyżywienie plus ewentualne wypożyczenie sprzętu. Za niewielkie pieniądze można świetnie się bawić. Zorganizowane pola namiotowe czy kempingowe zawsze mają miejsce sanitarne gdzie można się umyć. Mają także miejsce na ognisko, możemy rozłożyć grilla. Wartość takiego wypoczynku, najlepiej w gronie przyjaciół jest o wiele większa niż smażenie się całymi dniami na plaży. W Polsce mamy całe mnóstwo czystych i ciekawych miejsc. Leśne wędrówki, zbieranie grzybów czy jagód wciąż jest u nas możliwe. Jeśli ktoś lubi kontakt z przyrodą będzie zachwycony takim urlopem i wróci wypoczęty z nowymi chęciami do pracy.

Jeszcze jednym sposobem wyboczynku jest odwiedzenie brzegów Biebrzy. Stworzono tam bowiem bardzo ciekawą rzecz. Są nią specjalne tratwy, które można wypożyczyć i samemu lub w towarzystwie przyjaciół czy rodziny płynąć z biegiem rzeki, zacumować kiedy ma się na to ochotę, zobaczyć coś co nas zainteresuje. Można także w ogóle z nich nie schodzić. Zostały one skonstruowane tak, że są to tratwy mieszkalne. Mamy tam osłoniętą część gdzie można schronić się w czasie deszczu, są tam łóżka, miejsce żeby usiąść i trzymać zapasy na czas spływu. Długość takiej wycieczki w zasadzie normujemy sobie sami. Możemy zakończyć ją w dowolnej przystani znajdującej się wzdłuż rzeki lub pokonać całość aż do ostatniej. Koszty wypożyczenia takiej tratwy nie są wysokie zwłaszcza, że rozkładają się na ilość osób płynących nią. Całość trasy biegnie przez teren parku narodowego więc można podziwiać florę i faunę tam występującą. Po drodze jest kilka przystani gdzie można się umyć, są także WC i miejsca na ognisko. Można także spotkać plaże stworzone przy brzegu rzeki gdzie można się zatrzymać i poopalać. Jeżeli komuś nie odpowiada nocowanie na tratwie może także rozbić namiot w jednej z przystani gdzie znajdują się miejsca przeznaczone do tego.

Pomysłów na podobne aktywności jest mnóstwo. Praktycznie w każdym rejonie kraju można znaleźć ciekawe miejsca do odpoczynku. Często wystarczy pojechać kawałek od miejsca zamieszkania żeby na prawdę dobrze odpocząć, zobaczyć coś ciekawego i zażyć aktywności. Mając takie możliwości trzeba z nich korzystać gdyż niewiele krajów może poszczycić się taką różnorodnością terenów i przyrody jak Polska. Warto też poznać bogactwo swojej ojczyzny i docenić je. instalgren1, http://pioropolis.pl

© 2013-2020 by SN2.EU