wtorek, 25 czerwiec 2013 11:53

Miejsca, które warto obejrzeć: Machu Piccu +Video

Kontynuujemy temat miejsc, które są godne polecenia. Dziś na tapetę bierzemy Machu Picchu, które zaliczane jest do sanktuariów kulturowo-przyrodniczych. Znajduje się w Ameryce Łacińskiej i jest jednym z cenniejszych zabytków cywilizacji. Dlaczego? Przekonacie się czytając poniższy artykuł!
Czym jest...Machu Picchu?
Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto Inków, zbudowane według kompleksowo opracowanych planów w II połowie XV wieku. Na podstawie badań archeologicznych (wśród których znaleziono dosyć sporo szkieletów kobiet), uznano, iż Machu Picchu to dawne sanktuarium Dziewic Słońca.

Gdzie się znajduje?
W Peru, a dokładniej 112 km od Cuzco na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich. Sanktuarium/miasto znajduje się na wysokości 2090-2400 m n.p.m.

Dlaczego jest takie wyjątkowe?
Machu Picchu zalicza się do jednego z siedmiu nowych cudów świata. Dawne miasto zachowało się do naszych czasów w zaskakująco dobrym stanie, dzięki czemu współcześnie możemy prowadzić badania nad cywilizacją Inków, ze szczególnym uwzględnieniem ich wierzeń i kultury. Do tej pory ustało się ustalić, iż miasto składało się z dwóch części – w górnej, zwanej Hanman, znajdowały się Świątynia Słońca, Grobowiec Królewski, Pałac Królewski oraz Intihuatana, w dolnej natomiast znajdowały się domy mieszkalne oraz warsztaty produkcyjne.

Atrakcje turystyczne
Największą atrakcją jest wykuty w kamieniu ponad 749 metrowy kanał, który niegdyś służyć do nawadniania pól, który działa po dziś dzień.

Potrzebujesz więcej informacji?

Oficjalna strona: http://www.machupicchu.gob.pe/
Webcam: http://gigapan.com/gigapans/116906

Media

© 2013-2020 by SN2.EU