poniedziałek, lipiec 15, 2024
poniedziałek, 21 styczeń 2013 20:11

Przepis na udany urlop we dwoje - Zamek w Lublińcu

Alternatywą dla długiego wyjazdu na wczasy może być wypad do przytulnego hotelu za miastem. Krótki urlop lub weekend tylko we dwoje może być wypełniony rozrywką, sportem, relaksem – lub łączyć w sobie wszystkie te możliwości. Nawet, jeśli macie różne pasje i gusta, bez problemu znajdziecie atrakcje tylko dla siebie lub takie, które pozwolą wam bawić się razem.
Zmęczeni po trudach świąteczno-noworocznych powinniśmy pomyśleć nad regeneracją i naładowaniem baterii. Sposobów na spędzenie czasu jest wiele. Wszystko zależy od tego, jak mamy ochotę to zrobić. Znajdzie się coś dla leniuchów i tych bardziej aktywnych. Oferty hotelowe obfitują w ciekawe propozycje.

Tylko relaks i wypoczynek

Jesteście zapracowaną parą, która w czasie urlopu pragnie odpoczynku? Wybierzcie w takim razie coś z bogatej oferty zabiegów w salonach SPA. Pary mogą korzystać z różnorodnych rytuałów razem lub osobno. SPA bowiem dawno przestało być zarezerwowane tylko i wyłącznie dla Pań. Wszystkie zabiegi posiadają wersje „dla Niej” i „dla Niego” i dostosowane są do ich odmiennych potrzeb. Na który z nich warto się zdecydować? - Na twarz polecamy pielęgnujący zabieg o nazwie Uczta Królewska, wzmacniający ochronny płaszcz lipidowy skóry. Jednocześnie oferujemy zabiegi na ciało dla niej i dla niego. Te z pestkami winogron dogłębnie oczyszczają skórę i usuwają zalegające w niej toksyny, pozostawiając skórę gładką, zrewitalizowaną i promieniującą świeżością – podpowiada Daniela Stier, przedstawicielka Hotelu Zamek Lubliniec, gdzie niedawno otwarto ekskluzywne SPA.

Wypad pełen atrakcji

A co, jeśli para oczekuje od urlopu emocji i zdecydowanie bardziej aktywnego wypoczynku? Żądni wrażeń mogą wybrać się na przykład na polowania, których oferta jest mocno zróżnicowana – dostępne są opcje z przewodnikiem, indywidualnie lub grupowo. Licencję myśliwską otrzymujemy w pakiecie razem z prawdziwą ucztą – tradycyjnym wyżywieniem polowym. Oprócz tego czekają dodatkowe atrakcje, m.in. możliwość przyrządzania dań z własnych łowów lub spreparowanie myśliwskiego trofeum. Nudzić nie będą się także ci, którzy lubią sport w nowoczesnym wydaniu. Ukochany przez wielu panów golf jest w ofercie dobrych hoteli dzisiaj standardem. Chętnych nie zabraknie także na bardzo popularny nordic walking. Z kolei dla miłośników zwierząt i tradycji też coś się znajdzie – nauka jazdy konnej pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia. A jeśli pogoda nie dopisze, możemy wybrać sporty nie wymagające aktywności na zewnątrz, jak np. bilard.

Razem lub osobno

Wszystkie atrakcje oferowane są w rozmaitych formach i pakietach. Możemy wybrać zajęcia pojedyncze, cykliczne, odbywać je indywidualnie, w parze lub grupie. Wszystko zależy od potrzeb i zainteresowań. Co bowiem jeśli jedno z nas w czasie urlopu chce tylko relaksu i zabiegów w SPA, a drugie oczekuje przygód, ruchu i nowych wrażeń? Oferty dają możliwość wyboru pakietów atrakcji specjalnie dla par, gdzie wszystkie zajęcia są połączone lub w opcji oddzielnej, z instruktorem lub bez. Gdy więc ukochany biega po lesie w poszukiwaniu zwierzyny, ona może zażywać relaksującego masażu. Dzięki temu oboje spotkają się wypoczęci i zadowoleni na wieczornej, romantycznej kolacji, w trakcie której też nie zabraknie kulinarnych specjałów rozpieszczających podniebienia. I tutaj również menu powinno być urozmaicone, aby każdemu smakowało: - Należy pamiętać, że restauracja to nie tylko jedzenie, ale również, a może przede wszystkim, klimat. Odpowiednia muzyka, świece i piękne zapachy umilą nam posiłek - wyjaśnia Daniela Stier. Zapewne jest to dobre rozwiązanie, gdyż dzisiejsze restauracje przyzwyczajają nas coraz bardziej do kulinarnych eksperymentów i międzynarodowych przysmaków. Wypełniony takimi atrakcjami wypad we dwoje na pewno pozostanie na długo w pamięci – bo wypoczywać można wspólnie, niezależnie od upodobań.