piątek, 16 listopad 2012 12:17

SudetySKI - jeden karnet, trzy ośrodki

SudetySKI to wspólna inicjatywa trzech najważniejszych sudeckich ośrodków narciarskich i snowboardowych znajdujących się po polskiej stronie granicy. CZARNA GÓRA, ZIELENIEC I KARPACZ, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom i sugestiom klientów, połączyły swoje oferty.

W ten sposób amatorzy białego szaleństwa mogą za pomocą jednego karnetu SudetySKI korzystać z bogatej infrastruktury, na którą składa się:
-ponad 20 km znakomicie przygotowanych tras
-7 wyciągów krzesełkowych,
-10 wyciągów orczykowych i talerzykowych
-6 taśmy bieżne na dzieci
-rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna
-wypożyczalnie sprzętu
-szkoły narciarskie i snowboardowe
-2 profesjonalne snowparki
-pojemne, bezpłatne parkingi przy stokach

Łączna przepustowość wszystkich wyciągów to 20.000 os/h.

SudetySKI jest jedną z największych tego typu inicjatyw w Polsce i stale się rozwija. Już teraz trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi stacjami narciarskimi, które mogą dołączyć do projektu jeszcze w tym sezonie.

Łączenie się ośrodków jest już standardem w zachodnich regionach narciarskich położonych w Alpach, czy Dolomitach. Swoją lekcję odrobili już także Słowacy. Teraz tendencja do łączenia się regionalnych stacji narciarskich zawitała także do Polski. Pozwoli to na znacznie większa konkurencyjność względem zagranicznych stacji, zarówno czeskich i słowackich, jak i alpejskich.

Zaletą kilkudniowego karnetu SudetySKI jest możliwość wykorzystania go w dowolnych, nienastępujących kolejno po sobie dniach. Posiadacze karnetu SudetySKI będą mogli także korzystać z szeregu rabatów na stokach: szkolenia narciarskie i snowboardowe, usługi gastronomiczne, noclegi, jak również atrakcji turystycznych w regionie, np. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie czy Basen w Stroniu Śląskim . Liczba miejsc objętych systemem zniżek będzie w najbliższym czasie rosnąć, gdyż już trwają rozmowy z kolejnymi partnerami.

Region, który obecnie został objęty wspólnym karnetem SudetySKI jest kierunkiem wypoczynku zimowego i rekreacji dla osób z różnych stron Polski, a także Czechów, Niemiec i Anglików.

GDZIE I ZA ILE?
Skipassy będzie można kupić w kasach na terenie ośrodków, a już teraz dostępne są za pośrednictwem Internetu, pod adresem http://sudetyski.e-skipass.pl. Na klientów, którzy zdecydują się kupić karnety poprzez stronę WWW czekają specjalne zniżki. Do 18 listopada karnety będą tańsze o 30%, a do 15 grudnia, czyli oficjalnego rozpoczęcia sezonu, rabat będzie wynosił 20% podstawowej ceny.

Przez cały sezon, narciarze mogą liczyć na 10% upust w przypadku skorzystania ze sprzedaży on-line.     

CENNIK (CENY BEZ RABATÓW)
3 dowolne dni: normalny 235 zł, ulgowy 220 zł
4 dowolne dni: normalny 305 zł, ulgowy 280 zł
5 dowolnych dni: normalny 370 zł, ulgowy 345 zł
6 dowolnych dni: normalny 470 zł, ulgowy 420 zł
PROMOCJA -30 % DO 18 LISTOPADA
6 dowolnych dni: normalny 329 zł, ulgowy 294 zł

PROMOCJA -20 % DO 15 GRUDNIA
6 dowolnych dni: normalny 376  zł, ulgowy 336 zł

PROMOCJA -10 % ONLINE PRZEZ CAŁY SEZON
3 dowolne dni: normalny 211 zł, ulgowy 198 zł
4 dowolne dni: normalny 274 zł, ulgowy 252 zł
5 dowolnych dni: normalny 333 zł, ulgowy 310 zł
6 dowolnych dni: normalny 423 zł, ulgowy 378 zł

Ośrodek Narciarski CZARNA GÓRA

www.czarnagora.pl

Planowany start sezonu: 14 grudnia 2012

Powstała w 1996 roku stacja narciarska usytuowana jest w miejscowości Sienna, obok Stronia Śląskiego, na zboczu Czarnej Góry (1205 mn.p.m.) – jednego z najwyższych szczytów Masywu Śnieżnika. Położenie i klimat sprawiają, że pokrywa śnieżna pojawia się tutaj już w listopadzie i utrzymuje się do kwietnia. Ośrodek, dzięki dużej liczbie zróżnicowanych tras cechuje się sporą uniwersalnością i jest częstym wyborem rodzin z dziećmi. Czarna Góra oferuje zarówno Funparki dla najmłodszych, znakomite szkoły narciarskie dla początkujących amatorów śnieżnego szaleństwa, jak i świetnie przygotowane trasy FIS oraz snowpark dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

To co wyróżnia Czarną Górę to aż cztery trasy z homologacją FIS (jest to jedyny polski ośrodek z taką liczbą tras FIS). Niewątpliwym atutem jest także duża liczba tras wraz z mierząca 1700 m, najdłuższą trasą zjazdową w Kotlinie Kłodzkiej.

Atrakcyjne położenie, wyjątkowy klimat, długie i zróżnicowane trasy, nowoczesna infrastruktura oraz wysoki standard Apartamentów Czarna Góra, powstających tuż przy stoku sprawiają, że stacja ta staje się jednym z ważniejszych ośrodków w Polsce. Potwierdza to dwukrotne wyróżnienie Czarnej Góry w rankingu Onet.pl na najlepszy ośrodek narciarski (II miejsce w sezonie 2009/2012 i III miejsce w sezonie 2010/2011).

ODLEGŁOŚĆ OD:
Wrocławia 120 km, ok. 1,5 h jazdy
Opola 133 km, 2,5 h jazdy
Katowic 232 km, ok. 3 h jazdy
Poznania 297 km, ok. 4,5 h jazdy
Warszawy 472 km, ok. 6,5 h jazdy

INFRASTRUKTURA/WYCIĄGI
10 wyciągów o łącznej przepustowości 10 000 os./h
3 koleje linowe w tym dwie czteroosobowe kanapy i jedna dwuosobowa o długości 1367 m.
7 wyciągów
3 Funparki z taśmami bieżnymi
Snowpark
1600 miejsc parkingowych
TRASY/SZKOŁY NARCIARSKI
Łącznie prawie 10 km tras zjazdowych i 5 biegowych
4 trasy z homologacją FIS(najwięcej w Polsce)
Najdłuższa trasa 1,7 km
Łączna długość tras sztucznie naśnieżanych 6 km
Łączna długość tras oświetlonych 2,1 km
Dostępne na stoku, jedna szkoła z trzema oddziałami wyposażone z taśmy bieżne dla najmłodszych, początkujących narciarzy i snowboardzistów

BAZA NOCLEGOWA/GASTRONOMIA
Ok. 7000 miejsc noclegowych w okolicy
Na stoku: Karczma Czarna Góra oraz 2 punkty gastronomiczne oraz wiele innych restauracji i barów w obrębie Siennej oraz Stronia Śląskiego

NOWOŚCI W SEZONIE 2012/13

Nowością w sezonie 2012/13 są nowoczesne Apartamenty Czarna Góra. Powstający właśnie kompleks nowoczesnych budynków w najbliższym sąsiedztwie stoku zapewni gościom ośrodka możliwość komfortowego korzystania z wszystkich jego walorów. Pierwsze apartamenty zostaną oddane do użytku już w grudniu 2012 r. W najbliższym czasie powstanie tu także centrum rekreacyjno-basenowo oraz SPA.

PROpark CZARNA GÓRA
PROpark Czarna Góra to siedemnaście przeszkód jibbowych  oraz cztery skocznie o różnym stopniu trudności. Park jest ogrodzony i oświetlony, a nad jego przygotowaniem pracują doświadczeni shaperzy. W PROparku w tym sezonie odbędzie się szereg imprez, połączonych z zawodami.

WINTERPOL KARPACZ
Stacja Narciarska Biały Jar
www.winterpol.eu


Stacja Narciarska Biały Jar w Karpaczu położona jest na wysokości 850 m n.p.m. w samym centrum Karpacza, jednej z najważniejszych miejscowości wypoczynkowych Sudetów. Oddana do użytku w 2011 roku nowa kolej linowa oraz zróżnicowane trasy nadające się idealnie do nauki jazdy na nartach i snowboardzie sprawiły, że Biały Jar stał się bardzo atrakcyjnym ośrodkiem narciarskim. 6-osobowa, wysprzęgana, podgrzewana i wyposażona w osłony chroniące przed wiatrem i śniegiem kanapa firmy Dopplemayer o przepustowości 2800 os./h pozwala na bezkolizyjne wsiadanie i wysiadanie oraz płynną i bezpieczną jazdę. Zaawansowany technologicznie obiekt został wybudowany z największa dbałością o środowisko, dzięki czemu Biały Jar to stacja przyjazna nie tylko miłośnikom sportów zimowych, ale także przyrodzie i krajobrazowi Sudetów.

ODLEGŁOŚĆ OD:

Wrocławia 119 km, ok. 2 h jazdy autem
Opola 138 km, ok. 2,5 h jazdy autem
Katowic 227 km, ok. 3,5 h jazdy autem
Poznania 285 km, ok. 4 h jazdy autem
Warszawy 502 km, ok. 6 h jazdy autem

INFRASTRUKTURA/WYCIĄGI

Jedna wyprzęgana i podgrzewana, 6-osobowa kanapa z osłoną marki Dopplemayer, o przepustowości 2800 os./h  
taśma Sun Kid umożliwiające bezkolizyjną naukę jazdy na nartach i desce.

TRASY

Łącznie 2,5 km tras zjazdowych
Najdłuższa trasa 1100 m
Łączna długość tras sztucznie naśnieżanych 2,5 km
Łączna długość tras oświetlonych 1100 m

WINTERPOL ZIELENIEC

www.winterpol.eu
Ośrodek Winterpol Zieleniec został powołany do życia 4 grudnia 1991 roku. Położony jest na wysokości 950 m n.p.m. Specyficzny, porównywany z alpejskim klimat znakomicie wpływa na samopoczucie i zapewnia znakomite warunki dla miłośników nart, snowboardu i innych form zimowej aktywności. Zieleniec to jednak przede wszystkim w pełni kompleksowa, typowo górska miejscowość, w której każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno rodziny z dziećmi (np. zimowe przedszkole czy tor tubingowy), jak i młodzież poszukująca aktywnej formy wypoczynku (np. profesjonalny snowpark czy kręgielnia).
Dobre warunki klimatyczne sprawiają, że śnieg leży tutaj zwykle od końca listopada, aż do początku kwietnia (pokrywa śnieżna utrzymuje się ok. 150 dni w roku). Na przestrzeni ponad 20 lat ośrodek stale się rozwijał, stając się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem zimowych urlopów dla Polaków, a także Niemców, Anglików czy Czechów.  

Znakomita infrastruktura hotelowa i gastronomiczna, rozbudowana oferta dla rodzin z dziećmi, duża liczba miejsc parkingowych, nowoczesne wyciągi, dobrze przygotowane, oświetlone i wyposażone w system naśnieżania stoki, liczne szkoły narciarskie i wypożyczalnie sprzętu oraz pełnowymiarowy half-pipe i jeden z najlepszych snowparków w Polsce to zdecydowane atuty Zieleńca. Ośrodek Winterpol dysponuje także komfortowym zapleczem hotelowo-rekreacyjnym w postaci Vital & SPA Resort Szarotka, który umiejscowiony jest w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów. Górski charakter i zabudowa miejscowości sprawiają, że do większości obiektów rekreacyjnych i wypoczynkowych Zieleńca można dostać się wprost ze stoku, bez zdejmowania nart. Nie dziwi więc fakt, że co roku miejscowość odwiedzają setki tysięcy rodzin i fanów śnieżnego szaleństwa.

Potwierdzeniem mocnej pozycji Zieleńca na mapie górskich miejscowości turystycznych są liczne nagrody, wśród których można wymienić III miejsce w tegorocznym plebiscycie gospodarczym „Sudeckie Kryształy” 2012 za najlepszy produkt turystyczny oraz II miejsce w 2009 roku za przedsięwzięcie promujące region, zdobyte w plebiscycie gospodarczym „Muflony” 2009. W rankingu najlepszych stacji narciarskich onet.pl Zieleniec plasuje się na IV miejscu, zaraz po Czarnej Górze.

ODLEGŁOŚĆ OD:
Wrocławia 121 km,  ok. 2 h jazdy autem
Opola 201 km, ok. 2,5 h jazdy autem
Katowic 298 km, ok. 3 h jazdy autem
Poznania 253 km, ok. 4,5 h jazdy autem
Warszawy 476 km, ok. 6,5 h jazdy autem

WinterPark ZIELENIEC
Jeden z największych i najlepiej przygotowanych snowparków w Polsce, za przygotowanie którego odpowiada dr Piotr Kunysz, Prezes Stowarzyszenia Instruktorów  i Trenerów Snowbardu (SITS) oraz wykładowca wrocławskiej AWF. Park ustawiony na wydzielonej części stoku o długości 400 m i szerokości ok. 40 metrów, co pozwala na ustawienie nawet 5 linii. WinterPark został dostosowany do różnego stopnia zaawansowania użytkowników, jednak punkt ciężkości położono na początkujących i średniozaawansowanych. Na wyposażeniu parku znajduje się pełnowymiarowy, profesjonalny half-pipe, dwie skocznie (odległość od lądowania 2 m i 6 m) oraz 11 przeszkód (3 butterboxy, 4 boxy, 3 raile – prosty, skośny i łamany).
Podczas całego sezonu w snowparku będą odbywały się różnego rodzaju imprezy i zawody. Planowane są między innymi odwiedziny europejskiego teamu sponsorskiego Rome Snowboards oraz Mistrzostwa Polski Instruktorów Snowboardu.

INFRASTRUKTURA/WYCIĄGI
6 wyciągów w tym: jedna wyprzęgana i podgrzewana 6-osobowa kanapa z osłoną marki Dopplemayer, o przepustowości 3200 os./h, dwie nowoczesne 4-osobowe kanapy, 2 wyciągi orczykowe, 1 wyciąg talerzykowy  
2 taśmy Sun Kid umożliwiające bezkolizyjną naukę jazdy. Taśma, nazywana „magicznym dywanem” jest idealna do nauki jazdy dla dzieci,
Łączna przepustowość dla ośrodka wynosi ponad 8000 os./h.

TRASY
W Zieleńcu znajduje się ponad 10 km tras zjazdowych i 12 km tras biegowych
Najdłuższa trasa 950 m
Łączna długość tras sztucznie naśnieżanych ok. 3 km
Łączna długość tras oświetlonych ponad 1,5 km
Łączna długość snowparku 400 m
Tor Snowcrossowy
Tor tubingowy
Karuzela tubingowa dla dzieci

BAZA NOCLEGOWA
1800 miejsc w samym Zieleńcu

NOWOŚCI W SEZONIE 2012/13
W tym sezonie możliwe jest wykupienie karnetu tylko na snowpark.

© 2013-2020 by SN2.EU