czwartek, 05 lipiec 2018 18:17

Wakacje nad morzem z dzieckiem

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na letnie wakacje. Jednak najbardziej wyczekują ich dzieci – mogą wtedy spędzić więcej czasu ze swoimi rodzicami i mieć okazję ku temu, by dobrze się bawić na wyjazdach poza miasto. Wakacje to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na dłuższy urlop. Często jeszcze zimą szukamy miejsca, w którym spędzimy lato.

Po boomie na zagraniczne wycieczki, ponownie modne staje się polskie morze. Pogoda nad Bałtykiem bywa kapryśna. Jednak kiedy wybierzemy odpowiednie miejsce na wypoczynek, na pewno nie będziemy narzekać na nudę.

Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wiele osób planujących letni urlop decyduje się na wyjazd nad morze z uwagi na morski klimat, który pozwala wzmocnić nasze zdrowie. Morski klimat jest polecany przede wszystkim osobom, które chcą wzmocnić swoją odporność, a także na tarczycę. Pobyt nad morzem zaleca się szczególnie dzieciom. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby dał on oczekiwane rezultaty, powinien trwać co najmniej dwa tygodnie. Powietrze morskie bogate jest w jod – jego stężenie jest tutaj o wiele większe niż na pozostałych ternach. Oprócz tego w morskim powietrzu można znaleźć takie składniki jak brom, wapń i magnez. Przebywanie nad morzem pomaga również w takich problemach zdrowotnych jak:

-reumatyzm;
-osteoporoza;
-choroby dróg oddechowych;
-choroby skóry.

Codzienne spacery i zabawa nad morzem pozwalają również na lepsze dotlenienie organizmu, co wpływa na nasze samopoczucie. Wakacje nad morzem polecane są również dla małych alergików.

Gdzie wybrać się nad morze?

Wakacje nad morzem to nie tylko okazja do podratowanie swojego zdrowia, ale przede wszystkim czas świetniej zabawy dla dzieci, szczególnie takich, które przyjeżdżają nad Bałtyk po raz pierwszy. Na wakacje z dziećmi warto wybrać się do mniejszych miejscowości, które mają swój wyjątkowy klimat – gdzie maluchy będą miały zapewnione atrakcje, ale jednocześnie nie będzie wielkomiejskiego zgiełku. Warto jednak pamiętać również o tym, aby miejscowość, jaką wybierzemy była położona blisko większego ośrodka miejskiego, tak by bez problemu można było zrobić większe zakupy wakacyjne, udać się do lekarza czy też urozmaicić wyjazd wakacyjny zwiedzaniem okolicznych atrakcji.

Jednym z ciekawszych miejsc na letni wypoczynek z dziećmi nad morzem okazuje się być Dźwirzyno. Jest to niewielka miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim 
w odległości około 10 km od Kołobrzegu. Wiele osób uważa, że to właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze, i co niezwykle istotne dla rodziców, najczystsze plaże nad Bałtykiem.

Oprócz pięknych plaż Dźwirzyno i jego okolice oferuje wiele atrakcji dla turystów. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i pasjonaci poznawania naszego pięknego kraju. Miłośnicy sportu z chęcią odwiedzą Gminne Centrum Sportu i Rekreacji, a ci, którzy pragną większych wrażeń mogą zapisać się na kurs windsurfingu lub kitesufringu. W okolicy jest także wiele ścieżek turystycznych, a w razie, gdyby pogoda nie dopisała można udać się na kryty basen.

Kiedy mamy więcej czasu warto wybrać się do pobliskiego Kołobrzegu, gdzie przez całe lato odbywają się rozliczne imprezy kulturalne. Oprócz tego na turystów czeka tutaj między innymi zabytkowa latarnia morska z tarasem widokowym, a także piękne Stare Miasto. Jedną z najcenniejszych budowli jest tutaj Bazylika Najświętszej Marii Panny. W bliskiej odległości od Kołobrzegu znajduje się miasteczko westernowe, które będzie nie lada atrakcja dla dużych i małych turystów.

Nieco dalej, bo w odległości ok. 25 km położony jest Skansen Chleba w Ustroniu Morskim, gdzie można zobaczyć jak wypiekany jest chleb, a później go skosztować. Zaś jadąc 40 km od Dźwirzyna można zobaczyć niesamowite Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy, gdzie są ogrody urządzone między innymi w stylu japońskim, francuskim oraz rosarium w stylu angielskim.

Wakacje nad morzem – jaki ośrodek wybrać?

Planując wakacje stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort. Kiedy jedziemy na dłuższy urlop z dziećmi, musimy pamiętać również o tym, żeby wybrać ośrodek przyjazny najmłodszym gościom. Przykładem może tutaj być ośrodek wypoczynkowy Neptuno Resort & Spa w Dźwirzynie, gdzie dzieci są traktowane jak najważniejsi goście. Specjalnie dla nich organizowane są różnego rodzaju animacje i przedstawienia teatru kukiełkowego. Na terenie ośrodka znajdują się również pokoje zabaw, gdzie można wesoło spędzić czas, gdy na zewnątrz pogoda nie dopisuje. Można też wypożyczyć do pokoju gry rodzinne. Na zapalonych czytelników czeka tutaj też dobrze zaopatrzona biblioteczka, w jakiej znajdą się propozycje zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci.

W restauracji znajduje się kącik zabaw dla dzieci, w którym maluchy po zjedzeniu posiłku mogą pobawić się w czasie, gdy rodzice będą kończyli obiad lub rozmawiali przy kawie ze znajomymi.

Jednak to nie jedyne udogodnienie dla rodzin z dziećmi. W ośrodku na rodziców małych dzieci czekają podgrzewacze do butelek, łóżeczka dla dzieci, przewijaki, podesty łazienkowe, wanienki i nocniki.

© 2013-2020 by SN2.EU