poniedziałek, 18 czerwiec 2018 11:18

Studenckie podróże

Podróżować lubi niemal każdy, a zwłaszcza studenci. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że studenckie podróże wcale nie muszą być drogie. Najpiękniejsze miejsca w Polsce czy w Europie można odwiedzić, korzystając z tanich sposobów przemieszczania się i rezygnując z jadania w drogich restauracjach czy spania w drogich hotelach. Jak podróżować bezpiecznie i nie wydać na to majątku?

 

Ulgi dla studentów

Studenci mogą korzystać z wielu ulg, które przysługują im zwłaszcza u przewoźników państwowych. Wysokość zniżek reguluje rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zgodnie z którym ulga dla studentów podróżujących pociągami wynosi nawet 51% na bilet jednorazowy, a autobusami nawet 49%.

W pociągach ulga dla studentów łączy się z innymi promocjami, dzięki czemu można podróżować naprawdę tanio. Warto swoje podróże planować wcześniej, ponieważ można dzięki temu otrzymać specjalny rabat – studenci, którzy upolują najtańszą ofertę, mogą zapłacić za podróż luksusowym pociągiem z Warszawy do Krakowa zaledwie 24zł! Z legitymacją studencką można liczyć także na tańsze loty – oferty dostępne są bezpośrednio na stronach przewoźników.

Noclegi i atrakcje dla studentów

Zniżki dla studentów obowiązują m.in. w teatrach, galeriach, muzeach czy na koncertach. Ulgi przewidziane są również w prywatnych firmach, dlatego warto o nie pytać także w kinach czy parkach rozrywki. Wiele miejsc studenci mogą zwiedzać bezpłatnie – w niektórych muzeach wyznaczone są dni, w które nie płaci się za wstęp i zwiedzanie.

Dużą pomocą dla podróżujących studentów jest z pewnością internet, w którym można znaleźć mnóstwo atrakcyjnych ofert. Jedną ze stron, którą warto odwiedzić, jest www.buszakopane.eu. Znaleźć tu można wszystkie ważne informacje dotyczące jednej z najchętniej odwiedzanych przez studentów miejscowości, czyli Zakopanego. Miasto to oferuje studentom wiele możliwości zarówno w zakresie tanich noclegów, jak i wyżywienia czy rozrywek. W serwisie znajdują się również przydatne porady związane z podróżowaniem po całym świecie.

Czytany 222 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Turystyka i świat

  • 1