środa, 21 listopad 2012 13:34

Dortmund miastem muzeów i piłki nożnej

Dortmund, niegdyś miasto przemysłowe, rozsławione zostało przez stal, węgiel i piwo. Obecnie, dawne monumenty przemysłu spełniają nowe zadania: są pomnikami, muzeami i scenami artystycznymi, a miasto utożsamiane jest z muzyką, życiem kulturalnym i sztuką.

Zarezerwuj bilet lotniczy do Dortmundu na platformie FRU.PL i przekonaj się, że miasto obfitujące w muzea wcale nie musi być nudne!

Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku, Dortmund był „stolicą piwną” całej Europy. Dzisiaj smakoszy złocistego trunku, zaprasza Muzeum Browarnictwa,  w którym podziwiać można ekspozycję browaru Hansa z początków XX wieku. Z kolei  miłośników sztuki zaprasza Muzeum Sztuki i Historii Kultury przedstawiające styl secesyjny  z bogactwem obrazów, rzeźb, mebli oraz tkanin pochodzących z różnych okresów począwszy od prehistorii, aż do dnia dzisiejszego. Do nieco bardziej nietypowych miejsc zaliczyć należy Muzeum Książek Kucharskich prezentujące kolekcję sprzętów kuchennych, kuchenek i kuchni dla lalek.

Fanów piłki nożnej zaprasza Signal Iduna Park, największy stadion w Niemczech i szósty pod względem wielkości stadion w Europie. Tu właśnie swoje mecze regularnie rozgrywa Borussia Dortmund z udziałem polskich piłkarzy: Kuby Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Natomiast w rozlicznych kawiarniach, restauracjach i knajpkach w centrum miasta, znajdziemy ciekawe miejsca do rozkoszowania się doskonałym, dortmundzkim piwem.

Bilety lotnicze z Katowic do Dortmundu i z powrotem w cenie 314 zł oferuje Wizzair  w dniach 28.11.2012-5.12.2012.

© 2013-2020 by SN2.EU