wtorek, 07 maj 2019 21:26

Wpływ spiruliny na równowagę kwasowo-zasadową

Wpływ spiruliny na równowagę kwasowo-zasadową Wpływ spiruliny na równowagę kwasowo-zasadową

Na świecie jest wiele gatunków bakterii występujących w środowiskach o różnych parametrach fizyko-chemicznych. Bakterie chorobotwórcze, mają swoje "ulubione" siedlisko, w którym świetnie się czują i rozmnażają.

Jednym z tych środowisk warunkujących możliwość bytu i spełniania swych funkcji fizjologicznych jest kwaśne pH krwi człowieka.

Czemu to kwaśne środowisko jest tak destrukcyjne dla ustroju?

Idealne pH krwi to 7,365. Kiedy pH staję się kwaśne, komórka robi 2 rzeczy. Pierwsza z nich to rozpada się, gnije a jej gnijące resztki stają się pożywieniem dla bakterii, które zaczynają się rozmnażać produkując swoje własne toksyny. W organizmie przybywa coraz więcej toksyn.

Mimo wszystko, chęć do życia jest tak silna w przyrodzie, że komórka będzie próbowała się ratować. Dlatego inną rzeczą, jaką mogą zrobić komórki, pomimo toksycznego i kwaśnego środowiska jest to, że zaczynają mutować, aby przetrwać w nowych warunkach. Odczuwamy brak energii, zmęczenie, kiepskie samopoczucie, mamy kłopoty z trawieniem, na skórze pojawiają się zmiany patologiczne. Po dłuższym czasie zakwaszenia organizmu pojawiają się bóle, zwykle w miejscu najsłabszym genetycznie. Nie ma bólu bez zakwaszenia .

Jaką zatem rolę spełnia spirulina?

Dzięki ogromnej ilości związków chemicznych o odczynie zasadowym, spirulina wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo- zasadowej tak istotnie ważnej do przebiegu prawidłowych procesów biochemicznych organizmu człowieka. Wniosek jest prosty: im środowisko mniej kwaśne tym mniej bakterii produkujących szkodliwe toksyny, które działają destrukcyjnie na komórki.

Dlaczego napisałam że wspomaga?

Należy pamiętać, że spirulina jest suplementem, dlatego niezwykle istotna jest dieta zawierająca alkaiczne (zasadowe) produkty żywieniowe tj.  warzywa (zwłaszcza te zielone!!!),  buraki, marchew,(soki są niezwykle cenne), pomidory ,cebule, ogórki, soki z niektórych owoców (świeżo wyciśnięte) np. z czarnej porzeczki, cytryny czy grejpfruta (zwracam uwagę, aby taki sok pić przez rurkę dla ochrony szkliwa zębów). Choć mają kwaśny smak, w organizmie pozostają kationy soli kwasu organicznego, działające alkalizująco. Neutralizację najlepiej wspomagać piciem wody.
Nadmierna ilość spożywanego mięsa i jego przetworów, kasza jęczmienna, makarony, sery ,cukier, słodycze, kawa!, alkohol!, fast foody itd.

© 2013-2020 by SN2.EU