niedziela, wrzesień 24, 2023
wtorek, 15 październik 2019 10:07

Na czym polega pedicure leczniczy – odpowiada Gabinet podologiczny w Słubicach

Podolog Słubice Podolog Słubice

Czy wiesz, że podolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp (wrastający paznokieć, modzele i odciski, grzybica stóp i paznokci, pękające pięty)? W Gabinecie podologicznym w Słubicach również możesz wykonać pedicure leczniczy. Na czym on polega?

Czym jest pedicure leczniczy w Słubicach?

Pedicure leczniczy to inaczej pedicure medyczny lub podstawowy zabieg podologiczny. Zaczyna się zawsze od wywiadu z pacjentem oraz dokładnych oględzin stopy. Podczas zabiegu podolog wykorzystuje sterylne narzędzia, by zapobiec zakażeniom. Jeżeli specjalista zauważy jakiekolwiek schorzenia stopy, zdiagnozuje je i razem z pacjentem wybierz najbardziej pasującą metodę leczenia. Po takim zabiegu pedicuru leczniczego w Słubicach pacjent otrzyma poradę, jak samodzielnie pielęgnować swoje stopy, by nie uszkodzić delikatną skórę, a także odzyska pełne piękno i zdrowie stóp.

Podstawowy zabieg podologiczny  a pedicure kosmetyczny

Bardzo często pedicure leczniczy mylony jest z kosmetycznym. Różnica polega na tym, że podolog pracuje tylko i wyłącznie na suchej skórze. Praca na rozmoczonej skórze może skutkować nadmiernym usunięciem naskórka. Podolog posiada także specjalistyczne narzędzia oraz wiedzę, jak opracowywać chorą stopę z problemami skórnymi. Dzięki temu nie tylko dbasz o piękno swoich stóp, ale przede wszystkim o ich zdrowie.

Jakie jeszcze zabiegi wykonuje podolog?

Do podologa można się zwrócić z różnymi chorobami paznokci i skóry stóp, a nawet z najmniejszymi podejrzeniami na jakikolwiek problem. Między innymi są to:

  • Wrastające/wkręcające paznokcie
  • Modzele, odciski
  • Brodawki
  • Grzybica paznokci i stóp
  • Nadpotliwość
  • Pękające stopy

Gabinecie podologicznym w Słubicach prowadzi się także badania stóp na bakterie i grzyby. To tak zwane badanie mykologiczne.

Fizjoterapeuta w gabinecie podologicznym w Słubicach

Podolodzy skutecznie współpracują z dermatologami, chirurgami, ortopedami. W Słubickim Gabinecie podologicznym można skorzystać również z usług fizjoterapeuty. Bóle głowy i narządu ruchu, rehabilitacja kręgosłupa, neurologiczna i po zabiegach – z takimi problemami można zwrócić się do fizjoterapeuty. Osoby z deformacją stopy po konsultacji z lekarzem znajdą dla siebie odpowiednie ortopedyczne wkładki do butów. Szukasz podologa i fizjoterapeuty? Sprawdź ofertę: http://www.podologslubice.pl/