piątek, maj 24, 2024
czwartek, 14 marzec 2019 11:35

Aloes - źródło młodości dla Twojego ciała

Starożytni Egipcjanie uważani są za prekursorów szeroko rozumianej kosmetyki, a w szczególności pielęgnacji skóry i włosów. Ze względu na suchy klimat pielęgnacja ciała była konieczna. Kult pielęgnacji ciała był podyktowany również religią. Największą popularnością cieszyły się olejki roślinne używane do pielęgnacji skóry całego ciała.

Był to olej migdałowy, olej orzechowy lub daktylowy. Kolejnym najczęściej używanym środkiem pielęgnacji był Aloes, który służył jako środek łagodzący. Egipcjanie nazywali go „rośliną nieśmiertelności”. Aloes ma właściwości kojące dla skóry, zwłaszcza po kontakcie z mocnym słońcem. Ponadto odmładza skórę i regeneruje włosy, odpowiednio je nawilżając.

Właściwości aloesu

Aloes popularny jest do dziś, a jego zastosowania stały się bardziej ukierunkowane i lecznicze. Jego stosowanie to jedna z wiodących terapii oparzeń słonecznych. Zawiera polisacharydy, które zapewniają nawilżające, przeciwzapalne korzyści i pozostawia barierę ochronną na skórze. Aloes posiada fitosterole, które pomagają łagodzić swędzenie i podrażnienia, a jednocześnie chronią przed trans-naskórkową utratą wody.

Roślina jaką jest aloes, zawiera bioaktywne lecznicze związki, które są bogate w witaminy A, B, C, D i E jak również minerały, takie jak:chrom, magnez, cynk, potas, wapń, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania enzymów w zachodzących procesach metabolicznych.

Przy dokonywaniu zakupu odpowiednich preparatów należy zwrócić uwagę na kosmetyki z aloesem, które zawierają wysoki procent jego zawartości w produkcie. Dzięki temu możemy mieć pewność stosowania naturalnego i skutecznego działania.

Pielęgnacja skóry twarzy, a stosowanie aloesu

Aloes jest bogaty w przeciwutleniacze i enzymy. Dzięki temu może pomóc w leczeniu oparzeń i w problemach skórnych. Produkty na bazie aloesu można używać do skóry wrażliwej, problematycznej czy borykającej się z trądzikiem.

Największą skuteczność odnotowano w walce z trądzikiem powierzchniowym. Zawdzięcza się to enzymom zawartym w aloesie, który oprócz właściwości łagodzących może również pomóc złuszczać skórę. Dostępne na rynku kosmetyki z aloesem są dodatkowo wzbogacone o potrzebne związki wspomagające leczenie trądziku miejscowo. Produkty na bazie aloesu wspomagają regenerację skóry, która poddana została zabiegom dermatologicznym, takim jak: mikrobrazja czy peeling chemiczny.

Bogactwo właściwości zawartych w aloesie może pomóc nam w opóźnieniu starzenia się naszej skóry twarzy. Dzięki jego właściwościom, zapobiegamy i opóźniamy proces starzenia się skóry i powstawanie zmarszczek głębokich. Aloes bogaty w polisacharydy, stymuluje proliferacje i aktywność fibroblastów, co skutkuje zwiększoną produkcją elastyny i kolagenu w naszej skórze. Ponadto dzięki zwiększonej syntezie kwasu hialuronowego skóra staję się bardziej napięta. 

Wszystkie kosmetyki z aloesem mogą być stosowane zarówno zimą, jak i latem oraz przez osoby wszystkich rodzajów skóry. Aloes leczy komórki na poziomie nabłonkowym skóry, dlatego dermatolodzy zalecają go również do leczenia skóry naczyńkowej czy rumienia. Kosmetyki z aloesem to najlepszy wybór dla osób posiadających skórę wrażliwą. Produkty aloesowe można stosować w formie kremów, maseczek, peelingów lub żeli. Aloes jako produkt stosowany na twarz ma niesamowity wpływ na skórę. 

Aloes w pielęgnacji włosów i skóry głowy

Aloes zawiera enzymy proteolityczne, które naprawiają martwe komórki skóry na skórze głowy. Działa również jako świetna odżywka i pozostawia włosy gładkie i błyszczące. Wspomaga wzrost włosów, zapobiega swędzeniu skóry głowy, redukuje łupież i kondycjonuje włosy. Używając kosmetyki z aloesem możesz mieć pewność, że zawierają również inne pomocnicze składniki odżywcze, które wspomagają jego działanie.

Składnik ten zawiera enzymy proteolityczne, które naprawiają martwe komórki skóry na skórze głowy. Działa również jako świetna odżywka i pozostawia włosy gładkie i błyszczące. Kosmetyki z aloesem do pielęgnacji włosów wspomagają ich wzrost oraz poprawiają ich kondycję. 

Produkty z aloesu dostępne są w sklepie internetowym ForeverSmart.pl