czwartek, lipiec 18, 2024
poniedziałek, 07 styczeń 2019 16:02

Gdzie się udać do podologa w Lublinie

Podologia jest stosunkowo młodą dyscypliną łączącą medycynę, rehabilitację i kosmetologię w jedną ofertę zapewniającą kompleksowe leczenie stóp i stawu skokowego. Podolog jest zatem specjalistą od stóp które są codziennie mocno obciążone ponieważ przyjmują ciężar całego ciała. Zatem gdzie się uda do gabinetu pedologicznego w Lublinie?

Dużo osób ma problemy ze stopami, ilość schorzeń wzrasta wraz z wiekiem ponieważ stopy stają się co raz to bardziej wysłużone. Często to również u kobiet odnotowuje się więcej problemów głównie z powodu niewłaściwego obuwia, które choć ładne nie najlepiej wpływa na stopy, chodzi głównie o szpilki i ogólnie o buty na wysokim obcasie. Dlatego liczba podologów ciągle wzrasta, a oferta się rozszerza, Lublin nie jest tu wyjątkiem.
Aktualnie najwięcej pacjentów zgłasza się z grzybica paznokci, chorobą którą strasznie ciężko wyleczyć a metody konwencjonalne typu lakiery i lekarstwa doustne nie przynoszą efektu. Nowoczesne terapie tej podstępnej choroby oferowane przez podologów to laserowe leczenie grzybicy paznokci. Metoda kontrowersyjna głównie z dwóch powodów, po pierwsze: jest stosunkowo młoda, po drugie mało jest gabinetów podologicznych lub dermatologów które mają u siebie lasery, z tego powodu wykonują oni antyreklamę tej terapii której nie maja u siebie. Jednak fakty mówią same za siebie, metoda laserowa jest niezwykle skuteczna, leczy paznokcie z grzybicy której nie można się było pozbyć przez wiele lat klasycznymi metodami. Terapia ta połączona z odpowiednim postępowaniem po zabiegu osiąga skuteczność ponad 95%, prawdopodobnie skuteczność mogła by wynosić i 100% ale nie da się kontrolować pacjenta w jego postepowaniu w domu. Dodatkowo metoda laserowa nie przynosi żadnych znaczących skutków ubocznych czego nie można powiedzieć o lekarstwach stosowanych w tej chorobie. Jedynym minusem jest cena leczenia. Lasery to urządzenia skomplikowane i drogie dlatego terapia to znaczny wydatek. W cenie jednak zawarta jest skuteczność, brak efektów ubocznych i szybkość.
Leczenie to nie wszystko, należy jeszcze odpowiednio postępować w trakcie leczenia i po nim. Ogromnie ważne jest sterylizowanie obuwia, skarpet i wszystkiego z czym miały kontakt paznokcie zakażone grzybicą. Ozonowanie butów to podstawa, dobrze jeśli podolog ma ozonator u siebie w gabinecie, dodatkowo pranie skarpet w wysokich temperaturach.
Podsumowując ofertę warto wybrać SALON PODOLOGIA LUBLIN Laser Look, który dysponuje doskonale wyposażonym gabinetem podologicznym. Jako jedyni w Lublinie i całym województwie Lubelskim posiadają laser Lunula do laserowego leczenia grzybicy paznokci. Ich oferta jest bardzo bogata, prawdopodobnie maja największy wybór zabiegów laserowych w Lublinie.

Laser Look
ul. Głęboka 10/36
20-612 Lublin