piątek, 18 maj 2018 22:34

Inkontynecja - co jest jej powodem?

Inkontynencja (czyli nietrzymanie moczu), to problem, z którym zmaga się duża ilość dorosłych osób. Powody nietrzymania moczu mogą być różne. Często ich zdiagnozowanie i zastosowanie odpowiedniego leczenia sprawiają, że osoba, która cierpi na ten problem, wraca do zdrowia. W międzyczasie trzeba jednak stosować odpowiednie produkty jak pieluchomajtki.

 

Nietrzymanie moczu a wiek i płeć

Inkontynencja to problem, który dotyczy głównie osób starszych, kiedy to spotyka się parcia naglące, których nie można w żaden sposób opanować. Zdarza się jednak, że z nietrzymaniem moczu spotykają się na co dzień także osoby młodsze. Szczególnie często w takim przypadku na inkontynecję narzekają kobiety w ciąży po porodzie lub też takie, które znajdują się tuż przed albo po menopauzie. Czynnikiem ryzyka jest w takim przypadku liczba porodów, która wpływa na zmniejszenie napięcia mięśni Kegla. Odgrywają one bardzo ważną rolę w kwestii utrzymania moczu w pęcherzu. Zaburzenia w ich pracy odbijają się wówczas negatywnie na komforcie osób w każdym wieku, choć u osób młodszych najczęściej jest to wysiłkowe nietrzymanie moczu, a u starszych – naglące, które ciężko jest opanować.

Inne przyczyny inkontynencji

Przyczyną inkontynecji może być nieprawidłowa dieta zawierająca duże ilości kwasów i cukru, które działają drażniąco na pęcherz moczowy. Również picie zbyt dużej ilości alkoholu lub napojów zawierających kofeinę może się przyczynić w dłuższym czasie do pojawienia się problemów z nietrzymaniem moczu. Ponadto nietrzymanie moczu to dolegliwość, za którą odpowiadają infekcje dróg moczowych i zaparcia (w tym drugim przypadku dochodzi do pojawienia się nadreaktywności nerwów zlokalizowanych w okolicach pęcherza moczowego) oraz stosowanie różnych leków (np. na serce, na obniżenie ciśnienia krwi oraz uspokajających).

Inkontynecja – jak sobie z nią poradzić?

Z inkontynencja można sobie poradzić na dwa sposoby. Po pierwsze, stosuje się leczenie farmakologiczne. Zdarza się jednak, że jest ono nieskuteczne. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest leczenie operacyjne. W obu przypadkach, w celu ochrony, warto wyposażyć się w specjalne produkty w postaci wkładek. Doskonałą ofertę w tym zakresie posiada TENA. Wśród oferowanych przez tę markę produktów można znaleźć wkładki o różnym stopniu chłonności, dostosowane do skali problemu, z który trzeba się mierzyć. Wystarczy spojrzeć na oznaczenie na opakowaniu w postaci kropelek. Im zakreślona jest ich większa ilość, tym są one w stanie wchłonąć większą dawkę moczu. Dużym atutem wkładek oferowanych przez TENA są także zastosowane w nich rozwiązania, będące efektem wieloletnich prac laboratoryjnych. Wśród nich można wyróżnić system kontroli zapachu, elastyczne gumki na brzegach doskonale dopasowujące się do ciała (co zapewnia bezpieczeństwo oraz dyskrecję), wysokiej jakości pasek samoprzylepny, czy też system QuickDry zapewniający błyskawiczną absorpcję moczu. Produkty tego typu są więc doskonale dostosowane do potrzeb wszystkich grup osób, niezależnie od przyczyny i skali problemu, z którą muszą się na co dzień mierzyć.

Wyświetlony 220 razy
© 2013-2019 by SN2.EU