poniedziałek, 10 lipiec 2017 10:09

Sposób na schudnięcie - numer 1

Zauważając u siebie kilka nadprogramowych kilogramów, bardzo często zastanawiamy się, co zrobić, by je zrzucić. Przeglądamy artykuły dostępne w sieci, zadajemy pytania na forach internetowy, a nawet czytamy książki o odchudzaniu. Czy to wystarczy?

 

Niestety, ale bardzo często otrzymujemy sprzeczne informacje i nie wiemy, co tak naprawdę trzeba zrobić, by schudnąć. Które z tych pomysłów są rzeczywiście skuteczne, a które przynoszą więcej szkód niż pożytku?

Jeżeli masz takie same wątpliwości, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przygotowaliśmy prosty i sprawdzony poradnik, który podpowie Ci krok po kroku, co zrobić, by w końcu schudnąć.

Sprawdzony sposób na schudnięcie

1. Sprawdź swój jadłospis

Przez 3 dni zapisuj dokładnie co jesz w ciągu całego dnia oraz co pijesz. Następnie przeanalizują to, podkreślając na czerwono produkty, które nie są uznawane za dietetyczne, jak smażone dania, słodycze, fast-foody, słone przekąski, kolorowe napoje, biały ryż i chleb. Następnie zapisz sobie czym możesz je zastąpić. Chodzi o zdrowe odpowiedniki. Poniżej masz ściągawkę.

Smażone dania – dania gotowane, pieczone, duszone

Słodycze – owoce

Fast-foody – posiłki składające się z chudego mięsa, warzyw i ciemnego ryżu lub makaronu

Słone przekąski – orzechy

Kolorowe napoje – domowe kompoty słodzone niewielką ilością miodu

Biały ryż i biały chleb – ryż brązowy i ciemny chleb

2. Ustal swoje zapotrzebowanie kaloryczne

Korzystając z bardzo prostych w obsłudze kalkulatorów zapotrzebowania kalorycznego, które bez problemów znajdziesz w internecie, wylicz sobie, ile kalorii dziennie możesz zjeść, by schudnąć.

3. Ustal swoją nową dietę

Na podstawie wyliczonej dobowej kaloryczności ustal sobie nową dietę. Pamiętaj, by znajdowała się w niej odpowiednia ilość białka, węglowodanów, tłuszczy, witamin oraz mikroelementów. Tylko w ten sposób możesz schudnąć skutecznie, trwale, zdrowo i bez zagrożenia efektem jo-jo. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt duże wyzwanie, to zawsze możesz skorzystać ze smacznych, dietetycznych, odpowiednio zbilansowanych i zdrowych posiłków, zamawianych w ramach cateringu dietetycznego www.maczfit.pl .

Wyświetlony 478 razy
© 2013-2020 by SN2.EU