wtorek, 09 maj 2017 13:44

Co należy zapewnić osobie starszej?

Wraz z wiekiem osoby tracą na sprawności fizycznej, nie są w stanie wykonywać niektórych czynności efektywnie, a część z nich sprawia im na tyle dużą trudność, że bez pomocy nie potrafią samodzielnie zadbać o siebie. Z tego powodu coraz więcej rodzin, jak też samotnych seniorów, decyduje się na specjalistyczną opiekę.

 

Opieka nad osobą starszą wymaga bardzo dużego zaangażowania, oddania, poświęcenia i empatii. To jednak nie wystarczy, aby właściwie zaopiekować się seniorem ograniczonym ruchowo, niekiedy z poważnymi schorzeniami wymagającymi fachowej wiedzy i doświadczenia. Opiekun powinien zatem łączyć w sobie kompetencje miękkie i specjalistyczne wykształcenie.

Całodobowa, dzienna, godzinowa…

Jaką opiekę wybrać, czyli kiedy i jak często opiekun powinien towarzyszyć pacjentowi? Jest to uzależnione od samodzielności osoby starszej. Zdarza się, iż jest ona w stanie przygotować sobie sama posiłki, jednak ma problemy z wieczorną i poranną toaletą. Nie można jednak wykluczyć sytuacji, podczas której pacjent ze względu na brak wystarczającej sprawności potrzebuje pomocy przy zażywaniu leków czy chociażby codziennego monitorowania stanu zdrowia. W skrajnych przypadkach konieczna jest opieka całodobowa, jak przy zaawansowanych schorzeniach i niepełnosprawnościach.

Zarówno z opieki weekendowej, godzinowej, dziennej, jak też całodobowej można skorzystać, współpracując z firmą GoldCare.pl. Oferuje ona pomoc wykwalifikowanych opiekunów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, kompetencje i umiejętności, aby zapewnić kompleksową opiekę osobom o największych ograniczeniach oraz niepełnosprawnościach.

Zaawansowana technologia wspiera ludzką wiedzę i zaangażowanie

GoldCare.pl oprócz standardowej opieki postanowiło zapewnić jeszcze większe wsparcie i komfort osobom starszym. Opracowanie specjalnego systemu zarządzającego pracą opiekunów i kontrolującego czynności życiowe pacjenta wpłynęło na zwiększenie jakości usług oraz przyśpieszenia reakcji na pogorszenie stanu zdrowia. Opiekun gromadzi dane dotyczące pacjenta dzięki specjalnym czujnikom, korzystając jednocześnie z odpowiedniej aplikacji.

Połączenie nowoczesnego systemu i ludzkich rąk może w sposób znaczący usprawnić i tym samym zwiększyć skuteczność opieki nad osobami, które w pewnym wieku nie są w stanie zatroszczyć się o siebie samych, co przekłada się na mniejszy komfort życiowy.

Wyświetlony 759 razy
© 2013-2019 by SN2.EU