środa, 30 marzec 2016 12:01

Zdrowe i piękne zęby. Jakie są koszty leczenia metodą lingwalną?

Piękny i zdrowy uśmiech podnosi pewność siebie i pozwala zjednywać sobie ludzi. Ułatwia rozmowy zarówno towarzyskie, jak i biznesowe. Poprawia również nasze samopoczucie. Jednak nie każdego natura obdarowała rzędem zdrowych, równych zębów, które można pokazywać w szerokim, niczym nieskrępowanym uśmiechu.

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, które daje trwałe efekty jest aparat nazębny. Lecz tradycyjne aparaty nazębne są często mało estetyczne, gdyż są bardzo widoczne, co może krępować noszące je osoby. Dlatego warto zainteresować się nowoczesnym rozwiązaniem, jakie oferuje klinika ortodoncji estetycznej – Rock Your Smile. O jej działalności można dowiedzieć się więcej na stronie www.aparat-lingwalny.pl

Czym jest aparat lingwalny? Jest to rodzaj aparatu ortodontycznego, jednak znacznie różniącego się od tradycyjnych aparatów. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które chcą skorygować swój zgryz, ale nie chcą, aby aparat był widoczny. Specjaliści z kliniki zakładają na zęby aparat, który jest niewidoczny, co sprawia, że nosząca go osoba czuje się pewnie i nie jest skrępowana. Już od początku użytkowania aparatu może się szeroko uśmiechać.

Na czym polega tajemnica tego aparatu? Przede wszystkim na pełnej personalizacji, dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowej. Ortodonta wykonuje odlew lub skan cyfrowy zębów oraz przygotowuje trójwymiarowy model, który następnie służy do zaplanowania leczenia zębów. Zaprojektowane specjalnie dla każdego z pacjentów zamki i łuki nakładane są na zęby od wewnątrz, dzięki czemu tylko osoba nosząca aparat wie o nim. Kolejną zaletą jest to, że wizyty kontrolne są bardzo krótkie i proste. Lekarz bardzo często zakłada na zęby zamki samoregulujące się, co znacznie zwiększa komfort noszenia aparatu na zębach.

Aparaty lingwalne mogą być stosowane praktycznie we wszystkich przypadkach wad zgryzu, nawet tych bardzo skomplikowanych. Dodatkowo aparaty lingwalne mają gładką powierzchnię, co powoduje, że można szybko się do nich przyzwyczaić. Nie powodują one również dyskomfortu, jaki można odczuwać w czasie noszenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

© 2013-2020 by SN2.EU